Hlavní navigace

Páteční večery s českými komediemi na TV Nova

[Tisková zpráva] Únorové páteční večery zasvětila televize Nova nestárnoucím českým komediím, které zaručeně přivedou diváky na jiné myšlenky i čerstvý vzduch českých vísek. Znovu nám připomenou bezkonkurenční herecké výkony nesmrtelných českých hvězd, mistrovské pojetí režisérů Jiřího Menzela a Zdeňka Trošky i svérázný humor scenáristů Zdeňka Svěráka a Petra Markova.

Sdílet

Praha, 3. února 2011 – Do osudů obyvatel středočeských Křečovic nahlédneme již tento pátek, 4. února 2011 ve 20 hodin, v komedii režiséra Jiřího Menzela Vesničko má středisková, sršící jedinečným humorem autora scénáře Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelný film nabízí úsměvnou i nostalgickou mozaiku, v níž se znovu setkáme s okouzlujícím doktorem Skružným (Rudolf Hrušínský), řidičem náklaďáku Pávkem (Marián Labuda) a jeho závozníkem, mentálně zaostalým Otíkem Rákosníkem (János Bán), k němuž se Pávek chová jako k vlastnímu, i když mu Otík ve své prostotě připravuje jeden malér za druhým. A také se žárlivým hrubiánem Turkem (Petr Čepek), jeho ženou Janou (Libuše Šafránková) a jejím milencem, zootechnikem Kašparem (Jan Hartl), akademickým malířem Rybou (Zdeněk Svěrák) a řadou dalších svérázných postaviček, jejichž osudy se proplétají v řadě komických i poněkud hořkých epizod.

O týden později, v pátek 11. února 2011 ve 20 hodin, se přesuneme na pomyslné mapě České republiky jižněji o zhruba devadesát kilometrů. V prime time totiž odstartuje nestárnoucí trilogie bláznivých komedií režiséra Zdeňka Trošky, s nímž se vypravíme do jeho rodných Hoštic. V prvním filmu Slunce, seno, jahody sem přijíždí student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička (Pavel Kikinčuk), aby nastoupil v JZD na brigádu a současně se pokusil prověřit v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí“.

Ve volném pokračování, nazvaném Slunce seno a pár facek, se 18. února 2011 v prime time dozvíme, co všechno se může stát, když se Blažena Škopková (Veronika Kánská) rozhodne, že se bude vdávat. V pátek 25. února 2011 ve 20 hodin ve třetím snímku Slunce, seno, erotika užasneme nad tím, jak to také může dopadnout, když se zemědělci z Hoštic rozhodnou stát světovými. Skvělou zábavu a pohodu přinesou do našich domácností legendy českého humoru Helena Růžičková (Škopková), Jiří Lábus (živočichář Béďa), Jiřina Jirásková (Hubičková), Luděk Kopřiva (farář Otík), Oldřich Kaiser (Vincenzo), Jaroslava Kretschmerová (Evík), Valerie Kaplanová (babička) a řada dalších legend české kinematografie.