Hlavní navigace

Páteřní sítě PRAGONET v provozu bez zásadních problémů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Páteřní sítě PRAGONET v provozu bez zásadních problémů

Sítě PRAGONET v hlavním městě Praze doznaly od pondělí mnoho změn v zájmu zachování kvalitních služeb. Pro klienty postižené povodní i další zájemce zřídil PRAGONET poradenskou službu, která je dostupná na telefonním čísle 02–36099666.

Společnost PRAGONET od pondělí intenzivně rekonfiguruje sítě a přenáší služby z nejvíce ohrožených míst tak, aby došlo k co možná minimálnímu omezení provozu. Jasnou prioritou přitom je zachování všech služeb pro jednotný bezpečnostní systém hl. m. Prahy a pro krizová centra zřízená Magistrátem. Pro tato centra byly ihned zřízeny na ústředně PRAGONET speciální telefonní linky a současně byl vyhrazen na webové stránce www.pragonet.cz prostor pro zveřejňování aktualit krizového štábu.

Společnost rovněž ve velmi krátké době rozšířila možnosti umístění serverů a jejich připojení k Internetu v prostorách špičkově vybaveného housingového centra a vyšla tak vstříc potřebám firem, které se vlivem záplav dostávají do tíživé situace.

Ačkoliv některé technologie páteřní a distribuční sítě jsou umístěny v prostorách metra zatopených vodou, nedošlo na naprosté většině služeb poskytovaných společností k výpadkům.

„Příkladem je posílení kapacity sítě mezi oběma břehy Vltavy, kdy se nám podařilo i přes velmi obtížné podmínky ve středu večer zavěsit optický kabel přes Palackého most. Větším problémem, než zatopené optické kabely, které jsou v řadě případů provozuschopné, je pro nás v tuto chvíli pozastavení dodávek energie v centrálních částech města a speciální bezpečnostní režim spojený s instalací a oživováním technologií sítě. Škody naší společnosti budeme počítat v desítkách miliónů,“ řekl generální ředitel společnosti Michal Hátle.

O firmě:

T-Systems S obratem 13,8 miliard Euro (2001) je T-Systems – divize Deutsche Telekom Group – druhým největším poskytovatelem integrovaných systémových řešení v Evropě.
Díky kombinaci odborných znalostí a zkušeností jak v oblasti informačních systémů a technologií, tak v oblasti telekomunikací má společnost T-Systems k dispozici potřebné zdroje, které jí umožňují vytvářet skutečný e-Business a konvergentní řešení v oblasti poskytování aplikačních služeb (ASP), správy vztahů se zákazníky (CRM) a služeb elektronických tržišť. T-Systems zaměstnává v současné době více než 42 tisíc lidí ve více než 20 zemích. Sídlo firmy je v německém Frankfurtu.

Pragonet Společnost Pragonet byla založena v roce 1996 hlavním městem Prahou. V roce 2000 vstoupil kapitálově do firmy německý národní operátor Deutsche Telekom, který dnes prostřednictvím své strategické divize T-Systems ovládá 51 % firmy. Kromě Pragonetu působí v rámci T-Systems v České republice rovněž systémový integrátor a poskytovatel IT řešení, firma T-Systems Czech. Celkový obrat skupiny T-Systems v České republice se v roce 2001 přiblížil hranici jedné miliardy korun při celkovém počtu zaměstnanců přes 300.

Více informací naleznete na webových stránkách www.pragonet.cz a www.t-systems.com

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Antonín Zima, PragoNet, a. s., Na Pankráci 1685/19, 140 21 Praha 4
Tel.: 02 - 36 09 92 03, Fax: 02 - 36 09 99 99
Martin Felix, Axicom PR, ,
Tel.: 02 - 84 82 81 81, Fax: , Mobil: 0602 57 81 81
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).