Hlavní navigace

Pavel Vácha se stal prezidentem Českého institutu interních auditorů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Pavel Vácha se stal prezidentem Českého institutu interních auditorů

Praha 14. dubna 2004 – Prezidentem Českého institutu interních auditorů byl zvolen ředitel interního auditu T-Mobile Pavel Vácha. Na sněmu ČIIA, který proběhl koncem března ve Slaném, byla zvolena devítičlenná Rada institutu. Pavel Vácha získal 161 hlasů od 176 přítomných hlasujících členů a Rada ČIIA jej poté jednomyslně zvolila prezidentem institutu.

Nově jmenovaný prezident je aktivním členem ČIIA od jeho založení v roce 1995. V letech 2000–2001 zastával pozici viceprezidenta ČIIA pro profesní praxi, vystupuje na odborných konferencích, působí jako lektor. V roce 1997, jako první člen ČIIA, získal mezinárodní certifikaci Certified Internal Auditor (CIA) vydávanou mezinárodním Institute of Internal Auditors, Altamonte Springs, Florida. Z tohoto titulu je i členem Komise CIA, která zodpovídá za organizaci této certifikace v České republice.

Pavel Vácha pracuje v T-Mobile Česká republika jako ředitel interního auditu od roku 1999, kdy zde tento útvar založil. V současné době se podílí na profilování interního auditu v T-Mobile International, který zahájil svou činnost 1. dubna tohoto roku. Je sekretářem Výboru pro audit Představenstva T-Mobile Czech Republic a předsedou komise pro hodnocení pracovních pozic. V českém T-Mobile rovněž zodpovídá za řízení rizik.

S prací na poli interního auditu začal u Philips Electronics B.V., kde prováděl auditní činnost v Rakousku, Maďarsku a Pobaltí s přímou zodpovědností za interní audit v České republice a Rusku. Bohaté zkušenosti nasbíral Pavel Vácha také v obchodních a marketingových pozicích.

Český institut interních auditorů (ČIIA) je profesní organizace interních auditorů, jejímž hlavním cílem je propagace a podpora rozvoje této poměrně mladé profese v Čechách z pozice garanta standardů profesionální praxe interního auditu, kontrolních systémů a v neposlední řadě i odborné autority ve správě a řízení společností a organizací.

***

Kontakty pro novináře:
Jiří Hájek / Martina Kemrová
Ředitel firemní komunikace / Manažerka externí komunikace
T-Mobile Czech Republic a.s. / T-Mobile Czech Republic a.s.
E-mail: ji.hajek@t-mobile.cz / E-mail: martina.kemrova@t-mobile.cz
Tel.: 603 620 130 / Tel.: 603 620 150

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).