Hlavní navigace

PC COMFOR Boxer s nejnovějším procesorem Intel Core i7

[Tisková zpráva] Ostrava, 14. 11. 2008 – Společnost AT Computers, největší český producent kvalitních počítačů a klíčový hráč na trhu distribuce IT, bude patřit mezi první výrobce, kteří zároveň se světovým uvedením na trh 18. listopadu 2008 představí českým a slovenským zákazníkům počítačovou sestavu založenou na nové generaci Intel Core mikroarchitektury, kódově označované jako Nehalem. Jako první budou nové procesory osazené do sestav COMFOR Boxer.

Doba čtení: 1 minuta

Procesory této generace postavené na mikroarchitektuře Nehalem prošly proti předcházející řadě výraznými změnami. Využívají například podporu Hyper-Threadingu (4jádrový procesor se v systému jeví jako 8jádrový), obsahují QPI, tříkanálový řadič paměti a mají integrované grafické jádro. Procesory s mikroarchitek­turou Nehalem se vyznačují vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Jejich další výhodou je také široká možnost aplikace – od serverů až po notebooky.

Sestava COMFOR Boxer využívá čtyř-jádrový procesor Intel Core i7–920 taktovaný na 2,66 GHz (1333 MHz), který je osazen v nové základní desce s čipsetem X58 a soketem LGA1366. Sestava má k dispozici 3 GB (DDR3 – 1333 MHz) operační paměti. Data si uživatel může ukládat na rychlém a prostorném pevném disku s kapacitou 750 GB, nebo je vypálit pomocí DVD-RW optické mechaniky. Nadprůměrný grafický výkon počítače zajišťuje grafická karta z dílny Asus s Radeonem 4870. Počítač používá operační systém Windows Vista Home Premium a je dodáván s bezdrátovou klávesnicí a myší Logitech.

Koncová cena uvedené sestavy je 25 202 Kč bez DPH a uživatel si ji může nakonfigurovat dle svých preferencí přímo na stránkách společnosti AT Computers (www.atcomp.cz). Samozřejmostí u každé sestavy je výrobcem garantovaná dvouletá záruka.

Počítače COMFOR patří spolu se značkami AutoCont, Premio a Triline do portfolia největšího českého výrobce počítačů AT Computers. Prostřednictvím sítě prodejen COMFOR a AutoCont, rozmístěných po celé České republice i Slovensku, jsou distribuovány domácím uživatelům.

O společnosti AT Computers
AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem přes 7,3 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů. Více informací najdete na: www.atcomp.cz.