Hlavní navigace

PC COMFOR Boxer s nejnovějším procesorem Intel Core i7

[Tisková zpráva] Ostrava, 14. 11. 2008 – Společnost AT Computers, největší český producent kvalitních počítačů a klíčový hráč na trhu distribuce IT, bude patřit mezi první výrobce, kteří zároveň se světovým uvedením na trh 18. listopadu 2008 představí českým a slovenským zákazníkům počítačovou sestavu založenou na nové generaci Intel Core mikroarchitektury, kódově označované jako Nehalem. Jako první budou nové procesory osazené do sestav COMFOR Boxer.

Sdílet

Procesory této generace postavené na mikroarchitektuře Nehalem prošly proti předcházející řadě výraznými změnami. Využívají například podporu Hyper-Threadingu (4jádrový procesor se v systému jeví jako 8jádrový), obsahují QPI, tříkanálový řadič paměti a mají integrované grafické jádro. Procesory s mikroarchitek­turou Nehalem se vyznačují vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Jejich další výhodou je také široká možnost aplikace – od serverů až po notebooky.

Sestava COMFOR Boxer využívá čtyř-jádrový procesor Intel Core i7–920 taktovaný na 2,66 GHz (1333 MHz), který je osazen v nové základní desce s čipsetem X58 a soketem LGA1366. Sestava má k dispozici 3 GB (DDR3 – 1333 MHz) operační paměti. Data si uživatel může ukládat na rychlém a prostorném pevném disku s kapacitou 750 GB, nebo je vypálit pomocí DVD-RW optické mechaniky. Nadprůměrný grafický výkon počítače zajišťuje grafická karta z dílny Asus s Radeonem 4870. Počítač používá operační systém Windows Vista Home Premium a je dodáván s bezdrátovou klávesnicí a myší Logitech.

Koncová cena uvedené sestavy je 25 202 Kč bez DPH a uživatel si ji může nakonfigurovat dle svých preferencí přímo na stránkách společnosti AT Computers (www.atcomp.cz). Samozřejmostí u každé sestavy je výrobcem garantovaná dvouletá záruka.

Počítače COMFOR patří spolu se značkami AutoCont, Premio a Triline do portfolia největšího českého výrobce počítačů AT Computers. Prostřednictvím sítě prodejen COMFOR a AutoCont, rozmístěných po celé České republice i Slovensku, jsou distribuovány domácím uživatelům.

O společnosti AT Computers
AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem přes 7,3 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů. Více informací najdete na: www.atcomp.cz.