Hlavní navigace

Pe3ny Net se chtějí stát největší metropolitní sítí v České republice

[Tisková zpráva] Praha, 15. ledna 2007 - Pe3ny Net s.r.o., podepsaly dnes v Praze smlouvu o koupi internetové sítě CONNECTION.CZ společnosti Limet Network, vedenou zakladateli CZFree. Převzetím se tak z lokálního poskytovatele Pe3ny Net stává metropolitní síť, operující na rozsáhlém území hl. města Prahy a okolí.

Sdílet

„Akvizice metropolitní sítě společnosti Limet Network je pro nás velkým přínosem po stránce technologické, provozní i obchodní," komentoval dnešní dohodu Martin Kříha, obchodní ředitel společnosti Pe3ny Net. ,,Tímto krokem pouze dokazujeme naše odhodlání, vybudovat v Praze největší metropolitní síť,“ uzavřel Kříha.

Převzetím sítě CONNECTION.CZ získala společnost Pe3ny Net nové vysílače v lokalitách : Anděl / na Babě / Lysolaje / Malá strana / Radlice / Střešovice / Smíchov a Újezd, které jsou již nyní nabízeny ke komerčnímu připojení. Dále také vysílače na území Prahy 2, Prahy 3, Prahy 4 a Prahy 8, které prozatím nejsou aktivně nabízeny, ale již nyní běží v pilotním provozu a uspokojují několik stovek uživatelů.

Kromě atraktivní nabídky pro koncové a firemní zákazníky, nabízí společnost Pe3ny Net připojení pro občanská sdružení a nezávislé komunitní sítě. A právě pro tento segment se Pe3ny Net stávají optimálním partnerem, který garantuje nadstandardní nabídku připojení a svobodný peering (vzájemné propojení) v rámci jednotného adresního prostoru CZFree.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).