Hlavní navigace

Peer-to-peer řešení společnosti Siemens získává cenu “Best of CeBIT 2006”

[Tisková zpráva] Redaktoři odborného časopisu TeleTalk udělili cenu “Best of CeBIT Award 2006” v kategorii IP telefonie novému komunikačnímu řešení HiPath BizIP společnosti Siemens. Produkt HiPath BizIP je určen pro malé firmy se zájmem o snadnou komunikaci založenou na IP protokolu. Důvodem k udělení ceny byla technologická inovativnost řešení, jeho špičkové vlastnosti a příznivý poměr cena/výkon.

Sdílet

Řízení komunikace ve firemních sítích je běžně obstaráváno prostřednictvím komplexního telefonního systému. HiPath BizIP převádí řídící logiku na samotné IP telefony. Telefony jsou připojeny k lokální datové síti (LAN). Telefony se samy konfigurují pomocí integrovaného P2P (peer-to-peer) softwaru.

Toto nové řešení umožňuje nízkonákladové telefonní hovory přes internet a ISDN. Zároveň podporuje i veškeré běžné telefonní služby jako jsou telekonference, zkrácená volba, seznamy volajících a osobní záznamník hovorů. Jedná se o škálovatelné řešení, které umožňuje snadno připojit až 16 telefonních přístrojů. Kvalita služeb, spolehlivost a flexibilita, srovnatelné s konvenčními telefonními systémy, splňují veškeré nároky na firemní komunikaci.

Předností HiPath BizIP jsou nízké investiční náklady, jelikož uživatelé nemusí budovat vlastní komunikační infrastrukturu. Nižší jsou i náklady na instalaci a údržbu: díky softwaru odpadá nutnost složité konfigurace telefonů a webový nástroj usnadňuje správu celého systému.

Arne Grävemeyer, šéfredaktor magazínu TeleTalk, při slavnostním udělování cen uvedl: „Chceme svým čtenářům poskytnout přehled těch nejvýznamnějších exponátů z CeBITu. Řešení společnosti Siemens pro malé firmy na bázi peer-to-peer technologie na nás udělalo veliký dojem. Jedná se o skutečně inovativní a jednoduše ovladatelný nástroj, umožňující rychlý přístup k IP síti.“