Hlavní navigace

Peklo s princeznou, nový koprodukční film ČT – v kinech od 29. ledna

[Tisková zpráva] Veselý pohádkový příběh, plný nečekaných zvratů a záměn, sympatických postav, originálních motivů a gagů, vypráví nový film režiséra a producenta Miloslava Šmídmajera Peklo s princeznou.

Sdílet

Princezna Aneta se nechce za žádnou cenu vdávat. A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma ze sousedního království, kterému byla kdysi zaslíbena. Jeronýmův otec král Bedřich ale na sňatku trvá a otec princezny král Leopold proto musí vymyslet geniální lest: o jeho dceru Anetu se prý uchází sám Lucifer! Spustí tak lavinu nepředvídatelných situací a rozhněvá nejen samotného vládce pekel Lucifera, ale i jeho temperamentní snoubenku Muribanu…

Rodinný film pro všechny milovníky pohádek a legrace vznikl v koprodukci Bio Illusion, Česká televize – Centrum tvorby pro děti a mládež (CTDM) a UPP. Producent a režie Miloslav Šmídmajer. Koproducenti Magdalena Sedláková (Česká televize), Vít Komrzý (UPP). Námět a literární scénář Miroslav Buberle. Spolupráce na scénáři Marie Poledňáková a Miloslav Šmídmajer. Spolupráce na dialozích Barbora Červenková a Roman Kopřivík. Dramaturgie Kateřina Krejčí (šéfdramaturgyně CTDM ČT) a Mária Dufková (Bio Illusion).

V pohádce hrají Petr Nárožný (král Leopold), Václav Postránecký (král Bedřich), Jiří Mádl (princ Jeroným), Tereza Voříšková (princezna Aneta), Zlata Adamovská (královna Viktorie), Martin Stránský (Lucifer a kovář Jíra), Filip Blažek (principál), Barbora Kodetová (chůva Bětuše), Alžběta Stanková (Muribana), Václav Vydra (Bufel), Miroslav Táborský (generál Ryneš), Jan Skopeček (rádce Matyáš), Jiří Pecha (vodník), Jana Doležalová (Arkana), Boris Hybner, Roman Vojtek, Míra Doležal (čerti Belzebub, Smolda a Hňáta), Miloš Forman jako host v úloze čerta Erlebuba a další.

S M. Šmídmajerem na filmu spolupracovali Martin Duba (kamera), Milan Býček (architekt), Adam Dvořák (střih), Petr Malásek (hudba), Pavel Dvořák (zvuk), Boris Masník (počítačové triky), Lucie Ulíková (výtvarnice kostýmů), Ivana Chlostová (masky), Miroslav Karmazín (výprava), Jiří Holan (výkonný producent) a další.

Film o filmu Peklo s princeznou ČT vysílá v neděli 15. února na ČT1 od 15.05 hod. Více informací o filmu: www.peklosprin­ceznou.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).