Hlavní navigace

Internetové médium Peníze.cz mění majitele, kupuje jej investiční společnost Clareo

[Tisková zpráva] Praha, 16. září 2009 – Internetové médium Peníze.cz, které se věnuje zejména osobním financím, má nové majitele. 50 procent společnosti získala investiční společnost Clareo. Zbylých 50 procent vlastní soukromý investor František Alexa. Hodnota celé transakce se pohybuje přibližně na úrovni osmi miliónů korun. Noví investoři plánují stavět na současném kvalitním obsahu portálu v oblasti osobních financí a zkušených redaktorech. Peníze.cz tak chtějí v řádu jednoho a půl roku předběhnout své konkurenty a stát se nejnavštěvovanějším informačním zdrojem o osobních financích v České republice.

Sdílet

„Myslíme si, že Peníze.cz v současnosti poskytují v České republice ty nejlepší informace v oblasti osobních financí pro kohokoliv, kdo se chce v problematice orientovat. Obsah portálu produkují kvalifikovaní členové redakce s velkými zkušenostmi v této oblasti. To byly dva zásadní důvody, proč jsme si jako cíl naší investice vybrali právě portál Peníze.cz,“ komentuje Vojtěch Foukal, spoluzakladatel společnosti Clareo, pozici portálu na trhu internetových médií věnovaných osobním financím.

Portál Peníze.cz se chce pod novými majiteli v horizontu osmnácti měsíců stát nejnavštěvovanějším médiem v oblasti osobních financí na českém trhu. Dnes má přibližně 100 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně. Prvním krokem směrem k dosažení tohoto cíle bude zpřehlednění obsahu a zlepšení navigace na webových stánkách portálu.

„Se změnami v obsahu portálu půjde ruku v ruce i zkvalitnění vztahu s inzerenty. Díky tomu by se Peníze.cz měly dostat v dohledné době do zisku,“ dodává Marko Zekič, ředitel divize Online & Media skupiny Clareo.

Společnost Clareo byla založena skupinou českých a slovenských soukromých investorů v roce 2008. Clareo investuje do projektů s růstovým potenciálem v širokém spektru odvětví. Kromě internetových projektů (www.obyvatele.cz, www.penize.cz) jde třeba o investice do obnovitelných zdrojů, zejména zaměřené na využití bioplynu a fotovoltaických článků.

Díky spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a jejím Institutem pro rozvoj podnikání vstoupila skupina i do projektu Snacker, který umožňuje rodičům objednávat svým ratolestem zdravé a čerstvé svačiny do školy online na stránce www.snacker.cz.

V oblasti on-line obsahu provozuje společnost od května 2009 portál Obyvatelé.cz, zaměřený na pohodlnou a efektivní výměnu informací mezi nájemníky a správci bytových domů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).