Hlavní navigace

Penthouse 3D dostupný na satelitu Astra

[Tisková zpráva] Praha 1. března 2011: Společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (pařížská a lucemburská burza Euronext: SESG) dnes oznámila, že od 1. března 2011 začne Penthouse 3D vysílat prostřednictvím satelitu ASTRA 23,5° východní délky.

Sdílet

Počínaje dneškem bude program Penthouse 3D vysílat denně od 23:00 do 05:00 SEČ. Vysílání bude zprostředkovávat družice ASTRA na pozici 23,5 stupně východně (frekvence 11 778,00 MHz, vertikální polarizace), která bude distribuovat kódovaný signál provozovatelům televizního vysílání po celé Evropě. Program Penthouse 3D je prvním celosvětovým erotickým programem v 3D zobrazení, který vysílá stoprocentně vlastní obsah v 3D kvalitě. Zahájením vysílání programu Penthouse 3D se počet komerčních programů v 3D zobrazení vysílaných prostřednictvím družice ASTRA zvýšil na šest.

K dalším komerčním provozovatelům vysílání, kteří vysílají v 3D zobrazení prostřednictvím družice ASTRA, patří britská firma BSkyB, francouzská firma Canal+, společnost Sky v Německu, skandinávská firma Viasat 3D a holandský kulturní televizní program Brava 3D, který se zaměřuje na diváky v celé Evropě. Společnost SES ASTRA rovněž zahájila vysílání zkušebního programu v 3D zobrazení, který nabízí kvalitní 3D produkci pro maloobchodní trh.

Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel společnosti SES ASTRA, prohlásil: „Zahájení vysílání programu Penthouse 3D představuje další mezník rozvoje naší společnosti jako klíčového hráče na trhu s televizním vysíláním v 3D zobrazení. Rovněž se tím potvrzuje, že družice ASTRA na pozici 23,5 stupně východně je nejrychleji rostoucím přenosovým uzlem pro vysílání do domácností (DTH) a do kabelových sítí (DTC) v Evropě.“

„Velmi nás těší, že se společnost SES ASTRA stala naším partnerem pro zahájení vysílání prvního erotického programu v 3D zobrazení na světě,“ uvedl Marc Bell, generální ředitel firmy Penthouse. „Spolupráce se společností SES ASTRA představuje vynikající příležitost spolupracovat s vůdčí firmou používající 3D technologii.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).