Hlavní navigace

Personální změny v České televizi

[Tisková zpráva] Programovou ředitelkou České televize bude paní Kateřina Fričová. Generální ředitel oznámil jméno nové ředitelky útvarů programu ČT na jednání Rady ČT, která jeho rozhodnutí vzala na vědomí. Kateřina Fričová nastoupí do ČT k 1. červenci t. r.

Sdílet

„Z mého pohledu jde o ojedinělou osobnost a profesionálku v televizním oboru, která bude pro Českou televizi velkou posilou. Má dlouholetou praxi, získanou mj. i v ČT, kam se vrací po 14 letech,“ říká generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Podle vlastních slov se Kateřina Fričová chce zaměřit zejména na další vylepšení skladby pořadů a další úpravy konceptu programového schématu. Za jednu z priorit považuje dětskou dramatickou tvorbu ČT. Ráda by synergicky pracovala se všemi čtyřmi kanály České televize. Své představy bude rozhodně realizovat v rámci týmové práce s pracovníky útvarů programu ČT, s nimiž se po nástupu do funkce sejde.

Generální ředitel ČT dále jmenoval do funkce personálního ředitele ČT Jana Mrzenu. Půjde o nově zřízenou pozici na 1. stupni řízení se členstvím v Kolegiu generálního ředitele ČT. Tato funkce nahrazuje zrušenou pozici ředitele sekretariátu generálního ředitele ČT. Jak oznámil radním, do funkce nastoupí k 20. červnu t. r.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).