Hlavní navigace

Pestrá nabídka víkendových pořadů České televize

[Tisková zpráva] V pátek na Jedničce pokračuje oblíbený retro seriál Vyprávěj, diváky zaručeně pobaví i Všechnopárty a filmový labužníci si na Dvojce vychutnají Hitchcockovo Vertigo. V sobotu objevíme na ČT1 další Zázraky přírody a uvedeme drama Těžká váha s Russellem Crowem, na ČT2 zahájíme německý dokumentární cyklus Židé – Dějiny jednoho národa. Nedělní večer na Jedničce patří cyklu Vetřelci a lovci, na Dvojce poběží dokument Hirošima – den poté.

Sdílet

Česká televize připravila na závěr třetího letošního týdnu pestrou programovou nabídku. Víkend odstartuje v pátek 20. ledna večer ve 20:00 hodin na ČT1 (a na ČT HD ve vysokém rozlišení) retro seriálem Vyprávěj. V sedmnáctém příběhu s názvem Smrt Brežněva bude řešit potíže hlavně Honza se svou kapelou. Poté už na Jedničce přijde na řadu mistr improvizace Karel Šíp, který tentokrát ve 21:20 hodin ve Všechnopárty uvítá Stálice hvězdného nebe Jana Kačera, Daniela Hůlku a Osmana Lafitu. Milovníci filmové klasiky si nenechají utéct další snímek v rámci projektu Velikáni filmu – v pátek ve 20:55 hodin na Dvojce začíná Vertigo, mistrovské dílo Alfreda Hitchcocka o posedlosti, jež vedla až za hrob.

Sobotní večer s Českou televizí bude ve znamení kouzel, jakými nás překvapuje příroda. Maroš Kramár a Vladimír Kořen se svými hosty Alexandrem Hemalou, Alicí Bendovou, Jakubem Vágnerem a Karlem Hynkem objeví bioplasty vyráběné z pochutin, nechají se překvapit, k čemu všemu byli vyšlechtění psi a mimo jiné otestují svou rovnováhu. Zázraky přírody začínají na Jedničce v sobotu 21. ledna ve 20:00 hodin. Jako alternativu k zábavě nabídne Dvojka německý dokumentární cyklus Židé – Dějiny jednoho národa. První díl této série, nazvaný Exodus, startuje ve 20:00 hodin. Po skončení dokumentu i zábavné show mohou diváci na ČT1 zhodnotit herecké umění Russella Crowe. Ten od 21:10 hodin na Jedničce (a ve vysokém rozlišení na ČT HD) zazáří v roli legendárního boxera Jamese J. Braddocka přezdívaného Cinderella Man ve snímku Těžká váha režiséra Rona Howarda. Před kamerou se v roli boxerovy manželky objeví Renée Zellwegerová a postavu manažera ztvární Paul Giamatti.

V neděli večer Česká televize uvede na Jedničce (a ve vysokém rozlišení na ČT HD) od 20:00 hodin druhý ze série volně navazujících kriminálních příběhů podle skutečných událostí Vetřelci a lovci, tentokrát s titulem Krutá nevěra: na začátku byly erotické fotografie, na konci tragédie. V hlavních rolích Simona Stašová, Juraj Kukura, Tatiana Vilhelmová a další. Mezitím se coby alternativní volba nabízí od 20:30 hodin Dvojka s výmluvně pojmenovaným dokumentem Hirošima – den poté. Události uplynulého týdne očima redakce zpravodajství ČT tradičně uzavře 168 hodin s Norou Fridrichovou – od 21:15 hodin na Jedničce (a ve vysokém rozlišení na ČT HD).