Hlavní navigace

Petr Mrzena šéfredaktorem zpravodajství televize Nova

[Tisková zpráva] Od 3. srpna 2006 se stává novým šéfredaktorem zpravodajství televize Nova Petr Mrzena. V této funkci tak nastoupí po Martinu Ondráčkovi, který byl v rámci organizačních změn jmenován ředitelem nově zřízené sekce zpravodajství a publicistiky, jež slučuje obě jmenované a dříve oddělené redakce. Ve funkci šéfredaktora zpravodajství tak bude Petr Mrzena Martinu Ondráčkovi podřízen, stejně jako stávající šéfredaktor publicistiky, kterým je Stanislav Brunclík.

Sdílet

Praha 31. července 2006 – Ve čtvrtek 3. srpna nastupuje do televize Nova Petr Mrzena, který zde bude zastávat funkci šéfredaktora zpravodajství. Do nejsledovanější soukromé stanice přichází s praxí z komerční (televize Prima) i veřejnoprávní stanice (Česká televize), v níž jsme ho v poslední době vídali jako moderátora pořadů Události týdne a Události a komentáře. „Petr Mrzena je zkušený novinář, který bude pokračovat v rozvoji zpravodajství tak, aby zůstalo leaderem na českém mediálním trhu i po nástupu nových televizí. Jeho nejbližšími úkoly je komplexně posílit redakci zpravodajství, zlepšit kvalitu práce jednotlivých novinářů a připravit redakci na přechod na nové technologie," říká ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

Jednatřicetiletý Mrzena vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a své vzdělání si v současné době rozšiřuje na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Ovládá několik cizích jazyků a má za sebou tříměsíční stáž v televizních stanicích v USA. "Na novou práci a kolegy se těším. Budu pracovat tak, aby můj příchod do TV Nova byl silným přínosem nejen pro redakci zpravodajství a její úspěšné pořady, ale především pro diváky. Zpravodajství na celém světě prochází dynamickými změnami a TV Nova jako leader na českém trhu bude i nadále udávat jejich tempo. Osobně vnímám dohodu s Novou jako výzvu a závazek, kterému, jak věřím, úspěšně dostojím“, říká Petr Mrzena.