Hlavní navigace

Petr Nikolaev natáčí retro z dob normalizace

[Tisková zpráva] Příběh mladého dlouhovlasého muzikanta, jehož cit a touha po svobodě naráží na realistické hranice času, zamrzlého ve svém traumatu. Jeden z příběhů, který má naději vnitřními, naprosto tvůrčími, katarzními prostředky postihnout skutečnou tvář doby zvané normalizace.

Sdílet

V pondělí 19. října padne poslední klapka filmu Klub osamělých srdcí. Filmaři se sejdou po devatenácti natáčecích dnech v Kouřimi, kde snímek zčásti natáčel, většinu lokací však tvořily Severní Čechy.

Přehoupl se 68 rok a svět se – alespoň pro nás – začal nesmírně měnit. Málokdo asi čekal, že ta změna bude tak velká a tak zlá. Černá tušení se naplňují pomalu a každý si to své musí odžít. I Lukáš Knapp, dvacetiletý zpěvák a vůdčí duch bigbítové kapely Klub osamělých srdcí. Mladý muž na vrcholu svého mladistvého sebevědomí, které nepochybuje o správnosti toho, jak myslí a cítí, které necítí potřebu kompromisu s dobou, který chce žít v pravdě a pohrdá lží, začíná klouzat po spirále, která se nevyhýbá nikomu a ničemu. Dokonce ani hudbě, kterou hraje a kterou vzývá. Skutečně je to příběh z doby, která za moc nestála, a která naopak mnohé z tehdy mladých stála všechno. Byla to doba, která i buřiče a svobodné duchy, jakým je nepochybně bigbítový hudebník, dovedla až na hranu jejich skutečné vnitřní odvahy, ale i lidskosti.

Příběh spisovatele a scénáristy Martina Bezoušky z ranných sedmdesátých let, kdy se čeští a slovenští lidé teprve učili, co to znamená normalizace, natáčí režisér Petr Nikolaev. Za kamerou stojí Marek Diviš. Hlavní roli ztvárnil Roman Říčař, ve filmu se dále objeví herci Václav Postránecký, Simona Stašová, Oldřich Vlach, Ivana Chýlková, Michal Novotný a mnozí další. Snímek by se měl objevit ve vysílání v průběhu příštího roku.