Hlavní navigace

Významná zakázka na celosvětové cloudové výpočetní služby: Philips bude v budoucnu odebírat služby od T-Systems

[Tisková zpráva] Společnosti Royal Philips Electronics a T-Systems podepsaly v Amsterodamu kontrakt na služby datových center a SAP po celém světě. Model služeb je založen na principu Cloud Computing: T-Systems bude koncernu Philips poskytovat služby prostřednictvím vlastní zabezpečené sítě, tzv. Private Cloud. Společnost T-Systems tak uzavřením kontraktu pokračuje v kurzu mezinárodního růstu a upevňuje své postavení předního poskytovatele služeb SAP.

Sdílet

Outsourcingový kontrakt je součástí IT strategie koncernu Philips, která je zaměřena na profitování z nejnovějších technologií a nabídky na trhu. Koncern se sídlem v Nizozemsku tak konsoliduje a modernizuje svoji informační technologii s cílem trvalého snižování nákladů. T-Systems k 1. lednu 2010 převezme infrastrukturu všech datových center koncernu Philips. Patří k nim především provozy v USA a v Nizozemsku, ale i v Německu a v dalších evropských zemích a také v Jižní Americe a v Asii. V rámci převzetí přechází zhruba 185 zaměstnanců společnosti Philips do T-Systems.

Služby výpočetních středisek podle potřeby
Philips bude v budoucnu odebírat všechny služby pro provoz datových center podle potřeb ze sítě prostřednictvím zahraničních center T-Systems. „Můžeme tak dynamicky čerpat naše zdroje a platíme jen za skutečně spotřebovaný výkon a úložné kapacity“, uvádí šéf informatiky (CIO) společnosti Philips Maarten de Vries. „Těší mne, že jsme v T-Systems nalezli silného partnera, který tyto inovativní služby nejen ovládá, ale může nám je poskytovat i v celosvětovém měřítku.“

T-Systems získal v koncernu Philips v krátké době vedle společností Shell a Heineken třetího celosvětově působícího velkého zákazníka z Nizozemska. „Právě uzavřená smlouva je dalším důležitým milníkem naší strategie růstu v mezinárodním měřítku. A potvrzuje, že T-Systems je právě pro koncerny s celosvětovou působností se sídlem v Evropě první volbou“, řekl člen představenstva Deutsche Telekomu a generální ředitel T-Systems Reinhard Clemens.

T-Systems a Philips již úzce spolupracují v oblasti zdravotnictví. Vyvíjejí například řešení k dálkovému sledování životních funkcí chronicky nemocných a starších lidí. Systém je v provozu v rámci projektu T-City, který se nachází ve městě Friedrichshafen (Německo).

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

O Royal Philips Electronics
Royal Philips Electronics (kótovaný na NYSE, PHG, AEX a PH) s hlavním sídlem v Nizozemsku je podnik s rozmanitou nabídkou produktů pro zdraví a životosprávu. V popředí je přitom zkvalitňování lidského života zaváděním technických inovací. Philips jako celosvětově vedoucí hráč v oblastech péče o zdraví, životního stylu a osvětlení integruje, v souladu s orientací značky na „rozum a jednoduchost“, technologie a designové trendy podložené rozsáhlým výzkumem trhu do nových řešení přizpůsobených lidským potřebám. Philips zaměstnává v celosvětovém měřítku 118.000 lidí ve více než 60 zemích. Obratem 26 miliard eur dosaženým v roce 2008 je koncern na světové špičce v oblastech kardiologie, úrazové medicíny a v domácí lékařské péči obdobně jako v energeticky úsporných a inovativních řešeních osvětlení, jakož i produktech pro životní styl pro osobní spokojenost. Philips je mimoto předním výrobcem plochých televizorů, holicích strojků, produktů péče o mužské tělo a přenosných produktů pro zábavu a péči o chrup. Philips docílil v Německu v roce 2008 obratu téměř 3,5 miliardy eur a zaměstnává tam 7.000 lidí. Informace o koncernu Philips najdete na www.philips.com/new­scenter.