Hlavní navigace

LED televizor Philips Econova bude zařazen do energetické třídy A+

[Tisková zpráva] Praha – Společnost Philips, přední výrobce a dodavatel spotřební elektroniky, oznamuje, že televizor Econova (42PFL6805H) bude zařazen do třídy A+ při příležitosti představení evropských energetických tříd pro televizory. Po prestižním ocenění EISA Green TV 2010-2011 se jedná o další významné ocenění společnosti Philips za snahy v oblasti ekologie a udržitelného rozvoje. Také další LED televizory Philips budou zařazeny do tříd A, B, nebo C, díky čemuž se společnost Philips stane lídrem trhu v oblasti energetické efektivity. Vedle snižování energetické náročnosti televizorů Philips stále pracuje na zvýšení jejich recyklovatelnosti tím, že používá více recyklovaných materiálů při výrobě i balení.

Sdílet

Energetické třídy EU
Philips bude na svých televizorech používat označení energetických tříd od února 2011, aby se zákazníci mohli lépe orientovat ve výši spotřeby jimi vybraného televizoru. Podíl televizorů na spotřebě energie domácností v rámci Evropské unie se odlišuje, stejně jako rozdíl v energetické efektivitě a hospodárnosti televizorů jednotlivých značek. Nové označení energetických tříd televizorů bylo vytvořeno, aby napomohlo zefektivnit hospodárnost televizorů a zvýšit úspory elektrické energie v EU až o 6,5 miliard EUR do roku 2020.

Holisitcký ekologický design
Společnost Philips jako lídr v oblasti udržitelnosti, plně podporuje zavedení evropských energetických tříd. Philips dlouhodobě usiluje o to, aby mohli jeho zákazníci snižovat dopad na životní prostředí. Z toho důvodu Philips neustále redukuje spotřebu materiálu při výrobě a balení, stejně tak klade velký důraz recyklovatelnost.

Philips Econova – nejekologičtější TV na trhu
Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. V roce 2010 představil Philips LED televizor Econova (42PFL6805H) se solárně nabíjeným dálkovým ovladačem. Televizor získal prestižní ocenění EISA Green TV 2010–2011 za celkový ekologický přínos. Nově byl televizor zařazen do energetické třídy A+.

Díky nejnovější LED technologii televizor Philips Econova snižuje spotřebu energie oproti předchozím modelům až o 60%, aniž by se to negativně projevilo na výkonu. Televizor je možné z pohotovostního režimu jediným tlačítkem úplně vypnout tak, že spotřeba elektrické energie se rovná nule. Televizor je vyroben z recyklovaného materiálu a je možné jej opět snadno recyklovat.

Televizor Philips Econova je vyroben bez použití PVC, bromových samozhášecích přísad a dalších nebezpečných látek. Balení neobsahuje žádný polystyrén, ani plastové obaly, a tak je stoprocentně recyklovatelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).