Hlavní navigace

Piráti a Vikingové

[Tisková zpráva] Akční thriller s názvem Test přinese do páteční noci atmosféru napětí a nejistoty. Od 22.55 hod. se odehraje příběh, v němž legendární Al Pacino ztvární veterána CIA s velmi podezřelým zaměřením, a to hledat tajně nové talenty. Jedním z jeho favoritů je nic netušící programátor James (Collin Farrell), který se dostane do výcvikového střediska s komentářem: „Všechno je jen test.“ Začíná řada náročných fyzických i psychických zkoušek a všichni adepti začínají mít pochybnosti. Co je skutečnost a co jen test ověřující jejich schopnosti? Film byl inspirován událostmi z let 1994 - 1996, kdy jistý agent Nicholson vyučoval v táboře CIA. Později se však zjistilo, že pracuje pro Rusy.

Sdílet

Druhý díl pirátské trilogie Piráti z Karibiku – Truhla mrtvého muže představí v sobotu od 20.00 hod. kapitána Jacka Sparrowa v dalším krvavém dobrodružství. Tentokrát půjde o splacení dluhu na život a na smrt, který musí být vrácen kapitánu Jonesovi z lodi Letající Holanďan. Tu ovšem obývají duchové a Jack je donucen přijít na originální způsob, jak krvavý dluh splatit dřív, než skončí pod věčným prokletím. Na pomoc si Jack zvolí svého dávného námořního druha Willa Turnera, jemuž tak překazí svatbu s krásnou Elizabeth. Druhý díl veleúspěšného snímku je spojen se stejnými jmény jako díl první. Do režisérské židle opět zasedl tvůrce Kruhu Gore Verbinski, který si povolal hvězdné trio Johnnyho Deppa, Orlando Blooma a Keiry Knightleyové.

Sobotní noc bude od 23.10 hod. pokračovat v dobrodružném duchu, a to díky třetímu pokračování snímku X-Men, s podtitulem Poslední vzdor. Dobře známá skupina mutantů pod vedením profesora Charlese Xaviera je tentokrát posílena o dva nové bojovníky – Šelmu a Anděla. A tato posila se bude rozhodně hodit, protože X-meni jsou nuceni rozpoutat nejstrašlivější válku, jakou kdy svět viděl – jen aby mohli navždy ukončit všechny ostatní. Třetí díl úspěšného příběhu v mnohých vzbuzoval obavy především kvůli změně režiséra, ale nakonec si Brett Ratner s touto výzvou poradil opravdu velmi dobře, což ocenili i skalní fanoušci. V akčních sekvencích totiž zapůsobil stejně efektně jako předchůdce, dobře si poradil i s dynamikou a napětím a navíc si udržel i slušnou porci chemie mezi hlavními postavami.

V neděli se od 23.15 hod. objeví na scéně Vikingové. V dobrodružném a fantazijním snímku se v roce 922 arabský vzdělanec Ahmed Ibn Fadlán díky vztahu k manželce vysoce postaveného muže musí stát vyslancem ve vzdálené severské zemi. Ve střední Asii se však setká se skupinou Vikingů a proti své vůli se stane jedním z třinácti bojovníků, jež se mají utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími jejich zemi. V hlavní roli filmu se představí hollywoodský idol Antonio Banderas. Ten je podle mnohých pro roli středověkého hrdiny jako stvořený. Atmosféru příběhu navíc podtrhuje monumentální hudba Jerryho Goldsmitha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).