Hlavní navigace

Piráti z Karibiku a další příběhy

[Tisková zpráva] Páteční noc v Prima kině bude patřit od 22.55 hod Protiúderu s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Když jako požárník přijde při atentátu o svou ženu i dítě, rozhodne se vrahům pomstít. Ihned po zjištění, kdo je za smrt jeho blízkých zodpovědný, odletí do Kolumbie najít a zabít člověka, který byl hlavou celého atentátu. Při jeho likvidaci mu pomůže dokonce i sama atentátníkova manželka. Zajímavostí snímku je, že z důvodu útoků na newyorské dvojčata byla premiéra filmu odsunuta právě kvůli tehdy velice citlivé tématice atentátu.

Sdílet

V sobotu 9. 10. se od 20.00 hod objeví na obrazovce Televize Prima první díl úspěšné trilogie Piráti z Karibiku – Prokletí Černé perly. Děj se odehrává v 17. století, kdy gentlemanský kapitán Jack Sparrow spojil své síly s námořníkem Willem Turnerem, aby se společně postavili útoku smrtelně nebezpečných pirátů. Ti unesli dceru guvernéra Elizabeth. Boj s piráty však nebude jen tak obyčejný. Zločinné námořní duše, vedené kapitánem Blackheartem totiž nejsou zcela lidmi – jejich duše putují po moři již celá staletí kvůli dávnému prokletí a bilancují mezi životem a smrtí. Jejich těla se navíc v noci proměňují v kostlivce. Režisér Gore Verbinski, který je spojen zejména s kultovním hororem Kruh, dokázal ve filmu spojit napětí a jedinečné vizuální efekty. Vsadil pak i na opravdu hvězdné obsazení. V hlavních rolích se objeví Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom či Keira Knightleyová.

Rozptýlení nabídne také sobotní noc, a to zvláště pro milovníky romantických komedií. Od 23.05 hod se rozběhne příběh s prostým názvem Zbouchnutá. Když Alison zjistí, že otěhotněla s Benem, kterého zná jen z jediné divoké noci na párty, není to právě její nejšťastnější den. I přesto se odvážně vydá poznat otce svého dítěte a s úděsem zjistí, že Ben je nebetyčný buran. Mladé a ambiciózní televizní zpravodajce tak nastává těžké dilema, zda ztrácet s někým tak nechutným vůbec čas. Film Zbouchnutá byl nominován na tři ceny Teen Choice Award a v USA byl jedním z největších překvapení roku. Původně měl být však pokračováním úspěšného filmu 40 let panic.

Víkendovou tečku Prima kina zařídí v neděli od 23.15 hod kriminální thriller Pravda zabíjí. Mizera, sukničkář a nedbalý otec Steve, který je ale zároveň vynikající novinář, zjistí, že má být o půlnoci popraven nevinný vězeň. Dokáže nespolehlivý pisálek prosadit cestu spravedlnosti proti všem a nezničit přitom sám sebe? Ve snímku se paralelně prolíná příběh vězně a Steveova úsilí ho zachránit, a tím zároveň vytáhnout svůj vlastní život z bahna. Napínavý thriller je dílem Clinta Eastwooda, který ztvárnil hlavní postavu, ale sedl si také do režisérské židle a byl i spoluautorem závěrečné písně vytvořené speciálně pro tento film. V tomto filmu se tak Eastwood vrátil do role herce i režiséra již po osmnácté.