Hlavní navigace

Písničky podle Vás

[Tisková zpráva] ČRo 1 – Radiožurnál připravil na léto hudební anketu s názvem „Písničky podle Vás“. Chce tak dát posluchačům šanci podílet se na tvorbě víkendové hudební dramaturgie a narušit podle našeho soudu nepravdivé klišé o kvalitě hudby na ČRo 1 – Radiožurnálu.

Sdílet

Vždy v pondělí ve 13:00 hod. se na internetových stránkách ČRo 1 – Radiožurnálu na www.radiozurnal­.cz/pisnicky objeví seznam 30 písniček ze všech možných žánrů, které typově odpovídají playlistům ČRo 1. Minimálně polovina z nich je vždy zpívaná česky. Posluchači budou mít šanci zakliknutím zvolit 1–10 písniček (max. 1/3 z celkového počtu), které se jim líbí. Hlasování skončí v pátek ve 13: 00 hodin.

10 vítězných písniček, které vzejdou z hlasování, nasadí pak hudební redakce ve zvýšené rotaci do víkendového vysílání, tj. každá píseň se během víkendu objeví ve vysílání opakovaně. O letních hudebních víkendech mohou posluchači začít rozhodovat od pondělí 9. července od 13.00 hodin.

Tato letní hudební hra není výrazem rozpaků hudební dramaturgie ČRo 1 – Radiožurnálu. Naopak, jejím prostřednictvím bychom rádi nechali posluchače „sáhnout si “ na současnou hudební nabídku ČRo 1 a ukázat jim, že stereotypní tvrzení o nízké kvalitě hudby na Radiožurnálu již dávno neodpovídá realitě.

ČRo 1 – Radiožurnál, „Písničky podle Vás“, od 9. července od 13: 00 hodin až do konce léta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).