Hlavní navigace

Tiskněte a prodávejte fotografie v galerijní kvalitě s novou tiskárnou PIXMA Pro9500 Mark II

[Tisková zpráva] Praha, 25. března 2009: Společnost Canon dnes oznámila uvedení nového výkonného nástroje pro profesionální fotografy, který umožňuje tisk fotografií v galerijní kvalitě za účelem vystavování a prodeje. PIXMA Pro9500 Mark II je univerzální pigmentová desetibarevná inkoustová tiskárna schopná vytvářet výjimečně kvalitní, trvanlivé tisky o velikosti až A3+ nebo šířce až 14“.

Sdílet

Fotografie odpovídající záměrům fotografa
Model PIXMA Pro9500 Mark II používá systém deseti samostatných barevných pigmentových inkoustů včetně matné černé a fotografické černé. Ty jsou součástí standardní výbavy pro dosažení výjimečné přesnosti barev a barevného gamutu a umožňují tak tisk na lesklá i matná média bez nutnosti výměny zásobníků inkoustu.

Ta správná média pro všechny druhy fotografií
Nalezení vhodného tiskového média je pro přeměnu fotografického snímku na výrobek určený k prodeji rozhodující. PIXMA Pro9500 Mark II tiskne na celou řadu médií společnosti Canon nebo jiných výrobců a maximalizuje tak možný zisk. Úžasné tisky vysoké kvality je možné tisknout na média Canon s vysokým leskem bez nežádoucího bronzování nebo rozdílů v lesku; další podporovaná média Canon zahrnují pololesklý papír, matný fotografický papír a umělecká média.

Model PIXMA Pro9500 Mark II podporuje profily ICC pro mnoho speciálních médií, včetně papírů typu Baryta, plátna a mnoha dalších uměleckých médií od předních výrobců včetně společností Canson, Hahnemühle, Innova, Moab, Somerset, Crane, PCM a Pictorico. Pro dosažení větší flexibility lze vytvářet vlastní ICC profily s použitím softwaru Canon Colour Management ool Pro 2 s vybranými kalibrátory barev X-rite. Dodatečné zvýšení schopnosti tisku o 16 bitů na kanál s 276 biliony možných barev nabízí mimořádně jemné tonální gradace pro černobílý i barevný tisk. Speciální černobílé inkousty snižují výskyt problémů se zabarvením snímku na minimum a dovolují fotografům reprodukovat jemnější škálu neutrálních tónů a tónů v odstínech šedé. Novinkou tiskárny PIXMA Pro9500 Mark II je funkce korekce osvětlení prostředí na principu technologie Kuyanos . Uživatelé si mohou zvolit typ osvětlení, ve kterém bude výtisk zobrazen – barvy na finálním výtisku budou pak automaticky upraveny tak, aby zobrazený výsledek odpovídal záměrům fotografa.

Výtisky, které vydrží
Trvanlivost tisku je klíčová pro to, aby si autor při vystavování či prodeji fotografií mohl být jist kvalitním výsledkem. PIXMA Pro9500 Mark II používá pigmentové inkousty Canon LUCIA speciálně navržené pro dosažení trvanlivých výtisků, které si svou živost zachovají po generace.

Navržena pro pracující fotografy
Profesionální fotografové mohou model PIXMA Pro9500 Mark II zapojit přímo do svého pracovního procesu pomocí přiloženého pluginu Canon Easy-PhotoPrint Pro, který umožňuje tisk přímo z Adobe Photoshop a programu Adobe Photoshop Elements dodávaného spolu s tiskárnou . Uživatelé fotoaparátů Canon EOS mohou plugin použít pro tisk RAW souborů přímo ze softwaru Canon Digital Photo Professional.

PIXMA Pro9500 Mark II splňuje náročné provozní požadavky profesionálních fotografů na objem zpracovávaných fotografií. Se svým robustním designem, založeném na pevném 1,6 mm silném ocelovém rámu, odolá zátěži častého používání a zaručí vždy spolehlivý a stálý výkon.

„PIXMA Pro9500 Mark II je určena pro fotografy, kteří berou vystavování a prodej svých fotografií vážně,“ uvedla Linda Válová, Consumer Communications Professional Canon CZ. „I při použití médií s vysokým leskem jsou dosažené výsledky vždy ohromující.“

Hlavní charakteristiky: PIXMA Pro9500 Mark II

 • Profesionální inkoustová tiskárna pro formát A3+ a 14”
 • 10 samostatných inkoustů
 • Pigmentové inkousty Lucia pro trvanlivost obrazu
 • Výjimečné výsledky na lesklých médiích
 • Úžasně neutrální černobílý tisk
 • Tisk pro archivaci na umělecká media
 • Dodávána s Adobe Photoshop Elements a plug-in softwarem Canon Easy- PhotoPrint Pro
 • Fotografický tisk s hloubkou barev 16 bitů na kanál
 • Funkce korekce osvětlení prostředí
 • Široká škála podporovaných médií jiných výrobců
 • Přímý tisk na DVD/CD
 • Plochá dráha podávání médií