Hlavní navigace

ČT2: Světoznámý tenorista Plácido Domingo v Českém Krumlově

[Tisková zpráva] V sobotu 3. září odvysílá ČT2 od 21:35 hodin zkrácený záznam koncertu Plácida Dominga na letošním 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Koncert, v němž světoznámý španělský tenorista spoluúčinkoval s portorickou sopranistkou Annou Marií Martínezovou, odměnilo opakovanými ovacemi bezmála sedm tisíc posluchačů.

Sdílet

Koncert za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu v čele s americkým dirigentem Eugenem Kohnem uzavřel jubilejní ročník festivalu. Nestor operního jeviště, letos sedmdesátiletý Plácido Domingo, v Českém Krumlově potvrdil nejen pověst výjimečného umělce, ale i objevitele nových talentů. Jedním z nich je i portorická pěvkyně Anna María Martínezová, která se českým posluchačům představila například skvěle interpretovanou árií z Dvořákovy Rusalky – Měsíčku na nebi hlubokém. Koncert však otevřela předehra ke Smetanově opeře Prodaná nevěsta. Plácido Domingo, který se do České republiky vrátil po 17 letech, předstoupil před diváky s árií Rodrigua z opery Le Cid.

Koncert byl ovšem mimořádný nejen pěveckými výkony, ale i místem, kde se konal. Bylo to městské parkoviště, kde několik tisíc diváků připravilo umělcům mimořádně vřelou atmosféru. Na programu byly vedle velkých operních árií a scén také operetní melodie, včetně španělské zarzuely, a také slavné koncertní přídavky a písně.