Hlavní navigace

PLATBA.CZ v pilotním projektu Komerční banky

[Tisková zpráva]

Sdílet

PLATBA.CZ v pilotním projektu Komerční banky

Praha, 9. října 2001: Platební portál PLATBA.CZ ve spolupráci s první českou bankou nabízí možnost on-line příjmu a zúčtování plateb z platebních a kreditních karet.

Jako první v České republice přinesl platební portál PLATBA.CZ počátkem září možnost příjmu plateb za zboží a služby on-line prostřednictvím internetu pro české obchodníky na internetu – tehdy ještě ve spolupráci se slovenskou TATRABANKOU. Řešení však vyžadovalo otevření účtu u slovenské banky, která nemá pobočky v ČR.

Nyní, částečně i pod tlakem této skutečnosti, otevřela Komerční banka pro platební portál PLATBA.CZ svůj již rok připravovaný pilotní projekt. Pro zájemce z řad internetových obchodů a podnikatelů se tak otevírá možnost on-line příjmu a zúčtování platebních a kreditních karet VISA a MASTERCARD přes českou banku!

Předpokladem k použití této metody, která umožňuje on-line příjem karet, je zřízení účtu pro obchodníka zúčtující bankou. V tuto chvíli je možné požádat o tento typ účtu pouze ve zmiňované KB. Z interních směrnic je již nyní jasné že k možnosti pro on-line příjem karet nebudou připuštěny obchody s erotickým zbožím a službami, kasina a podobné rizikové oblasti podnikání.

Platební portál PLATBA.CZ přináší kompletní technické řešení platebních transakcí, v jehož pozadí je napojení na centrální českou autorizační a zúčtovací službu MUZO. Řešení nabízené platebním portálem PLATBA.CZ pak ani na straně obchodu, ani na straně zákazníka nevyžaduje instalaci žádného software ani jiné speciální akce.

Platit je možno jakoukoliv kartou (kreditní nebo debetní) typu EuroCard / MasterCard nebo VISA vydanou jakoukoliv bankou na světě. Jedná se o karty s profilovým písmem, tzv. embossované karty – karty typu VISA Electron se použít nedají. Všechny údaje při platbě kartou se samozřejmě přenášejí zabezpečeny šifrováním.

Platební portál PLATBA.CZ je produktem společnosti Globe Internet. PLATBA.CZ navazuje na poslední krok nákupu v elektronickém obchodě. Náročnější obchodníci mohou sami definovat grafický vzhled stránek. Jednotlivé platební metody předkládané zákazníkovi k výběru jsou reprezentovány ikonami a jednoduše napojí platícího zákazníka se všemi parametry platby, zabezpečeným způsobem, na příslušnou platební bránu. Zákazníci mohou podle variabilního symbolu zpětně dohledat a kontrolovat stav své platby. PLATBA.CZ je provozována na stabilním a výkonném dedikovaném serveru IBM RS/6000 pod operačním systémem AIX.

Další informace: http://cardpa­y.platba.cz

Kontakt:

GLOBE INTERNET, s.r.o.
Ing.Karel Umlauf, jednatel
tel: +420 2 3536–5000
0602/366369
0603/170242
0608/045623
fax: +420 2 3536–5009
e-mail: karel.umlauf@glo­be.cz

Text této zprávy je v elektronické podobě umístěn na adrese: http://tz.globe.cz/

Informace o společnosti Globe Internet a jejích službách získáte na adrese: http://globe.cz, grafické podklady společnosti pak na http://globe.cz/gra­fika/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).