Hlavní navigace

Platební brána PayU od Aukra chce bodovat na vánočním trhu, přidala nové platební kanály

[Tisková zpráva] Platební brána PayU od největší české nákupní galérie Aukro.cz, která byla spuštěna v červnu tohoto roku, našla podporu v dalších českých bankách. Uživatelé mohou nyní využít Mojeplatba od Komerční banky, ePlatba od Raiffeisenbank, před podpisem je smlouva o využívání mPeníze od mBank. Dále je možné využít platební karty (VISA, MasterCard), SuperCash a standardní bankovní převod. To vše samozřejmě zdarma. Jednání s dalšími bankovními ústavy dále probíhají. PayU chce v dohledné době nabídnout služby všech velkých bank v České republice.

Sdílet

„PayU je synonymem jednoduchých, rychlých a bezpečných online plateb a tento status mu umožňují uvedené platební metody od českých bank. Jejich užívání je ale prozatím nízké, my to však chceme změnit. Věříme, že blížící se vánoční trh nám k tomu pomůže," konstatuje Michaela Balarinová, která má v Aukru novou platební bránu na starost.

Zákazníkům PayU nabízí nesrovnatelně větší komfort než současné způsoby placení na internetu. PayU dokáže převést peníze v průběhu pár sekund, takže zboží může být doručeno zákazníkovi mnohem rychleji. V porovnání s dobírkou PayU boduje zase tím, že platba je vyřízena v okamžiku nákupu. Zákazník už jen čeká na doručení zásilky bez toho, že by musel mít připraven finanční obnos v den, kdy zásilka přijde. Při placení se zákazník navíc nemusí registrovat, protože platbu realizuje prostřednictvím svého bankovního účtu.

Systém byl vyvíjen od počátku roku 2009 ve spolupráci s polskou mateřskou společností Aukra. V Polsku obdoba platebního systému PayU funguje úspěšně již od roku 2005 pod značkou Platnosci.pl. Tuto platební bránu využívá více než 15 tisíc e-commerce subjektů v Polsku a dalších zemích. V České republice využívá PayU aukční portál Aukro.cz, srovnávač cen Heuréka.cz, a další ecommerce platformy jako jsou Spa.cz a Bezrealitky.cz.

Více informací o PayU pro uživatele lze nalézt zde: http://www.pa­yu.cz/pro-uzivatele/o-payu/.