Hlavní navigace

Platforma Adobe Flash urychluje webové inovace na různých systémech a přístrojích

[Tisková zpráva] Web bez kompromisů se dostává na populární mobilní přístroje; inovace nástrojů vylepší pracovní postupy návrhu a vývoje

Sdílet

Praha, 12. října 2009 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) na celosvětové vývojářské konferenci Adobe MAX oznámila další rozvoj platformy Adobe® Flash®. Společnost Adobe předvedla Flash Player 10.1, který umožní uživatelům využívat bohatý webový obsah, video a aplikace na širší sadě zařízení než dříve. Adobe navíc ohlásilo novou HTTP technologii streamování videa distribuovaného na platformě Flash, předvedlo připravované funkce softwaru Adobe® AIR® 2.0, vydalo druhou beta verzi programů Adobe® Flash® Builder a Flash® Catalyst a zpřístupnilo nové služby platformy Adobe Flash pro spolupráci.

„Jsme nadšeni, že jsme na konferenci Adobe MAX 2009 mohli uvést takové široké spektrum novinek pro platformu Flash,“ řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident pro obchodní jednotku platformy u Adobe. „Rychlými inovacemi všech nástrojů, runtime prostředí, služeb a serverů umožňujeme velkému a aktivnímu ekosystému návrhářů a vývojářů posunovat web dopředu s bohatým obsahem a aplikacemi, které bezproblémově běží kdekoliv, na prakticky jakémkoliv zařízení.“

Runtime prostředí umožňuje jednotné chování na všech počítačích i přístrojích, v prohlížeči i samostatně Adobe představilo software Flash Player 10.1, poskytující jednotné runtime prostředí na různých počítačích a mobilních zařízeních. Podporuje ho téměř 50 účastníků projektu Open Screen. Očekává se, že podpora pro Flash Player 10.1 bude dostupná pro řadu mobilních platforem, včetně systémů Google Android, Blackberry, Symbian, Palm webOS a Windows Mobile.

Software Adobe AIR 1.0, runtime prostředí platformy Flash pro distribuci webových aplikací mimo prohlížeč, se významně rozšířil – od svého uvedení v loňském roku zaznamenal přes 200 miliónů instalací. Adobe AIR 2.0, který se předběžně předvedl na konferenci MAX 2009 a bude k dispozici v beta verzi koncem tohoto roku, dovolí vytvářet zcela nové aplikace nezávislé na prohlížeči, poskytne vývojářům více možností, jak využít operační systémy, jako je zvýšená podpora pro velkokapacitní paměťová zařízení, síťová spojení peer-to-peer a sítě UDP.

Nástroje nabízejí kompletní pracovní postupy se zvýšenou produktivitou návrhu a vývoje
S použitím programů Adobe Flash Builder a Flash Catalyst mohou nyní vývojáři a návrháři produktivněji spolupracovat při vytváření bohatých a poutavých projektů. Na webu Adobe Labs byla zveřejněna druhá beta verze programu Adobe Flash Builder, založeného na open source frameworku Flex®. Obsahuje výkonnou sadu nových funkcí, umožňující rychlý vývoj bohatých internetových aplikací (RIA). V druhé beta verzi jsou vylepšené mnohé nové funkce programu Flash Builder pro editaci a testování kódu, byla zjednodušena konektivita ke službám v jazyce Java a vylepšena schopnost práce s komponentami nového frameworku Flex „Spark“, které umožňují vetší produktivitu pracovních postupů mezi návrháři a vývojáři a lepší přizpůsobení vzhledu aplikací RIA. Navíc je program Flash Builder integrovaný s novou sadou LiveCycle® Enterprise Suite 2, což umožňuje vývojářům snadněji vytvářet aplikace RIA pro podnikové prostředí a připojit se k podnikovým informačním systémům. Další informace o programu Adobe Flash Builder, včetně stažení jeho druhé beta verze, najdete na adrese http://labs.a­dobe.com/technol­gies/flashbuil­der4/.

Současně byla také vydána druhá beta verze programu Adobe Flash Catalyst, nového profesionálního nástroje pro návrh interakcí, který lze snadno začlenit do návrhářského pracovního postupu, a který umožňuje návrhářům bez programování rychle vytvářet přitažlivá uživatelská rozhraní a interaktivní obsah. Mezi nové funkce patří možnost snadno přidat do projektu video s vlastními ovladači přehrávání, přidávat zvukové efekty umožňující poskytnout uživatelům další zpětnou vazbu, zahrnout ovladače náběhu a doběhu, umožňující vytvořit plynulejší pohyb, a možnost kromě výstupu SWF také exportovat projekty, které běží mimo prohlížeč pomocí runtime prostředí Adobe AIR. Další informace o programu Adobe Flash Catalyst, včetně stažení druhé beta verze, najdete na adrese http://www.ado­be.com/go/flas­hcatalyst. Platforma Adobe Flash je těsně integrovaná s rodinou produktů Adobe Creative Suite® 4, softwarem pro prakticky jakékoliv tvůrčí postupy návrhu a vývoje, který je špičkou ve svém oboru.

Servery pro bezproblémové streamování online videa
Společnost Adobe také zveřejnila plány přidat k platformě Flash podporu nového protokolu pro distribuci médií se streamováním HTTP, včetně začlenění ochrany obsahu řízené softwarem Flash Access 2.0. HTTP technologie s kódovým názvem Zeri bude představovat otevřený formát založený na přijatých standardech. Poskytne vydavatelům obsahu, distributorům a partnerům nástroje, které potřebují k využití infrastruktury HTTP k distribuci kvalitních médií v prostředí Flash Player 10.1 a AIR 2.0 jak na počítačích, tak i na různých přístrojích. Dnes používají zákazníci pro interaktivní multimediální prezentace, efektivní využití sítě, inteligentní technologie vyrovnávací paměti a komunikaci v reálném čase software Flash Media Server 3.5. Nyní budou mít možnost pružně využít také streamování HTTP. Technologie Zeri bude podporovat všechny dostupné kodeky médií, které jsou dnes podporované, a bude také podporovat distribuci vysoce kvalitních živých i nahraných médií s adaptivní rychlostí přenosu a síťovou podporou DVR v přehrávači Flash Player. Platforma Flash s projektem Zeri a softwarem Flash Media Server 3.5 přinese novou generaci vysoce kvalitních multimediálních zážitků.

Služby umožňující spolupráci v reálném čase
Nedávno uvedené služby Adobe Flash Platform Services jsou online hostované služby, které umožňují vývojářům přidat do jejich webových aplikací nové schopnosti s předvídatelným a cenově výhodným modelem nasazení. Vývojáři, zadavatelé reklamy a vydavatelé nyní používají služby Adobe Flash Platform Services pro vytváření aplikací, které jsou sdílené, sociální a umožňují spolupráci.

Společnost Adobe přidala ke službám Flash Platform Services novou službu pro spolupráci. Služba Adobe® LiveCycle® Collaboration Service (dříve nazývaná Adobe Flash Collaboration Service) nabízí vývojářům a podnikům řešení, které potřebují ke snadnému začlenění spolupráce více uživatelů v reálném čase do stávajících nebo nových bohatých internetových aplikací, aby zvýšili své příjmy, získali nové zákazníky a udrželi si stávající zákazníky. Tuto hostovanou službu, založenou na platformě Flash a tvořící součást sady LiveCycle Enterprise Suite 2, lze použít k vytvoření prostředí pro spolupráci v určitém kontextu bez nutnosti starat se o globální nasazení, údržbu a škálovatelnost.

O platformě Adobe Flash
Adobe Flash je přední platformou pro návrh a vývoj na webu pro vytváření obsahově bohatých aplikací, obsahu a videa, které běží shodně na různých operačních systémech a přístrojích, a které se mohou dostat na více než 98 % počítačů s podporou internetu. Software Flash Player 10 byl za pouhých prvních deset měsíců od svého uvedení nainstalován na více než 93 procentech počítačů. Podle údajů zprávy Media Metrix společnosti comScore se více než 75 procent online videí přehrávaných na celém světě distribuuje s použitím technologie Adobe Flash, takže je to formát číslo jedna pro video na webu. Významné televizní a mediální společnosti, včetně společností Disney.com, MLB.com a DIRECTV, používají platformu Adobe Flash pro distribuci videa na webu a tato platforma je také základem sociálních sítí, jako jsou YouTube nebo MySpace. Více informací o platformě Adobe Flash najdete na webu www.adobe.com/flashpl­atform.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).