Hlavní navigace

Platforma Symantec pomáhá zákazníkům vytvářet a spravovat infrastrukturu úložišť v cloudu

[Tisková zpráva] Nejvyšší pozice ve srovnávacích testech SPEC potvrzuje rekordní propustnost softwaru FileStore na široce dostupném hardwaru

Sdílet

Praha – 15. října 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila nové řešení Symantec FileStore umožňující organizacím vytvářet škálovatelné vysoce výkonné služby souborových úložišť pro podnikové prostředí, včetně privátních a veřejných cloudů. Řešení FileStore již dosáhlo mimořádných výsledků v obsluze souborů v testech SPEC® (Standard Performance Evaluation Corporation), v nichž dalece překonalo současné nejlepší výsledky. Systém, který používal software FileStore, dosáhl v testech rekordního výsledku 176 728 operací SPECsfs2008_nfs.v3 za sekundu a celkové doby odezvy 1,67 ms. Výsledky řešení FileStore, dosažené s pomocí aktuálně dostupného softwaru, prokázaly o 47 % vyšší propustnost a o 14 % kratší celkovou dobu odezvy než výsledky zařízení NetApp FAS6080 publikované v srpnu 2009. Řešení FileStore, které je ihned k dispozici, může spravovat a chránit důležité informace, maximalizovat výkon systému a při změně požadavků aplikací zvyšovat výkon a kapacitu bez narušení provozu. Organizace libovolné velikosti, které chtějí pomocí privátních cloudů získat výhody dostupnosti a možnost spravovat velké objemy dat, mohou snížit náklady pomocí softwarového řešení nezávislého na platformě a široce dostupného hardwaru.

Společnost Symantec v současné době zavádí řešení FileStore jako architekturu souborového úložiště do svých vlastních cloudových služeb, které poskytují víc než 40 petabajtů úložiště online pro více než 9 milionů aktivních uživatelů. Jedná se o největší prostředí úložiště typu SaaS na světě. Pro správu tohoto záložního úložiště používá společnost Symantec také software Veritas Storage Foundation for Windows a Veritas Cluster Server. Pomocí řešení FileStore společnost Symantec zajišťuje spolehlivé vysoce výkonné služby zálohování online za zlomek ceny, protože dosahuje vyššího využití úložišť a odstraňuje plánované prostoje nutné ke zvyšování výkonu a kapacity a pro každodenní úlohy správy.

„Jsme nesmírně potěšeni nejlepšími výsledky v oboru a bezkonkurenčně výhodným poměrem ceny a výkonu řešení Symantec FileStore,“ řekl Jeff Reed, vice president of clustered storage ve společnosti Symantec. „Srovnávací test SPECsfs prokazuje, že software FileStore poskytuje vysoký výkon, jaký současné organizace potřebují pro svá prostředí úložišť v cloudech, bez nutnosti používat drahou speciální hardwarovou infrastrukturu.“

Řešení FileStore umožňuje organizacím dynamicky přidávat a odebírat úložný prostor bez převedení systémů do režimu offline. Řešení FileStore se nativně integruje s předními řešeními pro zabezpečení a správu informací společnosti Symantec, včetně softwaru Symantec NetBackup a Symantec Endpoint Protection. Tyto služby jsou spuštěné přímo v uzlech FileStore, čímž se omezují kritická místa ovlivňující celkový výkon, zlepšuje zabezpečení a zjednodušuje provoz, protože se odstraňuje potřeba dalších prostředků serverů a úložišť pro zálohování a zabezpečení. Jediný systém FileStore může mít až 16 uzlů a 2 PB celkového úložného prostoru. Produkt je navržen tak, aby jej bylo možno rozšiřovat od základních konfigurací prostřednictvím cenově dostupných rozšíření odpovídajících potřebám a rozpočtu IT organizace. Jednoduchý proces implementace se automaticky provádí a konfiguruje na základě pouhých několika parametrů zadaných správcem a přesto splňuje výkonové požadavky náročných aplikací, které pracují s velkými soubory, jako je práce se snímky ve zdravotnictví a geofyzikální průzkum.

„Stále více organizací hledá možnosti, jak zlepšit efektivitu úložišť a snížit složitost správy jejich rostoucího prostředí, a chtějí využít architektury úložišť, které již zavedli poskytovatelé služeb úložišť a veřejných cloudů,“ řekl Noemi Greyzdorf, Research Manager ve společnosti IDC. „Při posuzování různých možností musejí manažeři podnikových úložišť zvážit cenu, škálovatelnost, dostupnost, možnosti správy a výkon každého řešení, které bude sloužit jako základ služeb souborových úložišť. Společnost Symantec bude moci dodávat řešení FileStore jako platformu, která poskytne základní infrastrukturu pro řešení rostoucích nároků podnikových prostředí úložišť.“

Řešení FileStore využívá špičkový systém souborů společnosti Symantec, který spolupracuje s různými platformami a je základem efektivního výpočetního prostředí. Jeho vývoj započal před 20 lety uvedením prvního žurnálovacího systému souborů unixového typu, produktu Veritas Storage Foundation, který se dále vyvíjel v řešení Veritas Cluster File System. Řešení FileStore poskytuje konzistentní základ, který překlenuje mezeru mezi tradičními modely úložišť a novými modely privátních cloudů. Díky zvýšené škálovatelnosti umožňuje podporovat několikapetabajtové aplikace a současně podstatně zvyšuje odolnost prostředí úložišť a udržuje na nízké úrovni kapitálové výdaje na úložiště a související provozní náklady.

Cena a dostupnost na trhu
Řešení FileStore je ihned k dispozici a cena začíná na 6 995 USD za dva uzly a dva sokety procesoru.

O srovnávacím testu
V testu SPECsfs2008 se měří propustnost a doba odezvy serverů NFS a CIFS na základě pracovních zátěží, které představují činnost výkonných serverů v reálných prostředích zákazníků. Výsledky jsou prezentovány v grafu, který znázorňuje řadu 10 nebo více bodů odpovídajících různým zátěžím. Na ose X je vynesen počet operací za sekundu, na ose Y latence. Nejvyšší počet operací za sekundu a výpočet celkové doby odezvy za celý test slouží jako shrnutí výsledků.

Výše uvedené výsledky srovnávacích testů vycházejí z výsledků, které budou publikovány na webu www.spec.org k 15. říjnu 2009. Výše uvedené porovnání je založeno na rychlosti a schopnosti obsluhovat požadavky měřené u souborových serverů využívajících protokoly NFSv3. Nejnovější výsledky srovnávacích testů SPECsfs® jsou k dispozici na webu www.spec.org/sfs2008.