Hlavní navigace

PLAY.CZ vstupuje na Facebook

[Tisková zpráva] Multimediální server PLAY.CZ, který zprostředkovává uživatelům internetu vysílání většiny českých FM rádií, vstoupil do prostředí sociální sítě Facebook. Na adrese http://facebook.play.cz běží od 12. března 2010 funkční betaverze aplikace, jež spojuje nabídku rádií a hudebních článků na PLAY.CZ s interaktivitou Facebooku.

Sdílet

Po přihlášení k aplikaci PLAY.CZ se uživatelům otevírá možnost získat podrobný přehled o tom, která rádia poslouchali a jaké skladby slyšeli. Kromě toho však mohou pozvat k poslechu svého oblíbeného rádia přátele, vidět jejich statistiky, dočíst se informace o právě hraném umělci a skladbě včetně jejího textu.

Test předchází další funkce. Aplikace zatím běží v testovacím režimu, některé další funkce jsou proto zatím zablokované. „Posluchači svou aktivitou na Facebooku při poslechu rádia například sbírají body, které si v „ostré verzi“ mohou vyměnit za nějakou výhru,“ vysvětluje Ladislav Soukup, specialista vývoje IT aplikací PLAY.CZ.

Kromě her, které systém odměňování posluchačů přinese v nejbližších týdnech, má aplikace PLAY.CZ velký význam i pro samotná rádia. Získají totiž informace, kdo jsou jejich posluchači, co se jim nejvíce líbí a do budoucna se zvažuje možnost interakce posluchače s rádiem v reálném čase v průběhu vysílání.