Hlavní navigace

Please The Trees zahrají exkluzivně na 100,7 FM

[Tisková zpráva] PLEASE THE TREES odehrají poslední dubnovou sobotu koncert v rámci série Live Session, exkluzivních živých koncertů nezávislé české hudební scény. Jsou v pořadí již třetí kapelou, kterou Radio Wave s hrdostí představí svým posluchačům. Tito mistři klenutých melodií, inspirovaní americkou nezávislou scénou, zahrají 26. dubna již tradičně z karlínského Studia A.

Sdílet

Please The Trees jsou další z oslovených kapel, která po Priessnitz a Khoibě odehraje koncert v rámci série Radio Wave Live Sessions z komorního prostředí Studia A v Karlíně. Pro nezasvěcené se jedná o projekt, který vznikl spojením táborských Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Stále respektovanější Please The Trees zaujali hudební redakci Radia Wave od samého počátku, a ta je proto už v lednu 2007 vyslala na festival Eurosonic do belgického Groningen.

Po téměř ročním úsilí kapela letos v lednu pokřtila své debutové album s názvem Lion Prayer. To od svého vydání sklízí samé pochvalné kritiky a řadí se tak mezi nejlepší domácí počiny za rok 2007. Please The Trees však nelení a už nyní intenzivně pracují na materiálu na další album. Pro živý přenos, který proběhne 26. dubna od osmi hodin večer v pořadu Stage exkluzivně na 100,7FM, si připravili hned několik novinek: „Na karlínský koncert se moc těšíme, protože jde o naši premiéru živého vystoupení ze studia a navíc jsme o hraní ve Studiu A slyšeli jen to nejlepší,“ říká frontman skupiny Vašek Havelka. „Právě pracujeme na novém materiálu, a tak můžu slíbit, že kromě skladeb z Lion Prayer premiérově zahrajeme čtyři novinky z připravovaného alba. V několika skladbách, nových i těch starších, s námi bude navíc hostovat David Babka, který hraje na pedal steel,“ prozradil ještě Havelka.

Fanoušci kapely, kteří si chtějí užít živý koncert v ne zcela typickém prostředí, mohou přijít poslední dubnovou sobotu přímo do karlínského Studia A. Tam mají své oblíbence přímo na dosah, nedělí je od nich kovové zábradlí ani neodhání ochranka. I oni se pak stávají součástí ojedinělé intimní atmosféry, kterou rozhlasové vlny šíří dál.

Vstup na akci je volný. Z důvodu omezené kapacity studia je nutné se včas zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz (do předmětu zprávy je nutné napsat název kapely) a pak stačí přijít přímo do Studia A (Hybešova 10, Praha 8 – budova Českého rozhlasu).

Radio Wave Live Sessions tímto nekončí, dále pokračuje květnovým koncertem, kdy se 31. května představí rozjásaně taneční 100C.