Hlavní navigace

Vydejte se o prázdninách s pořadem Po Česku po hradech a zámcích

[Tisková zpráva] Pořad Po Česku, oblíbený seriál rozhlasových tipů na výlet, nabízí letní speciál. Každou sobotu i neděli ve 13.10 hod. bude Václav Žmolík zvát posluchače Radiožurnálu na nejkrásnější hrady a zámky Čech, Moravy a Slezska. Role hostitelů se na jednotlivých objektech zhostí ti nejpovolanější, totiž kasteláni. Posluchači se mohou těšit na podrobnosti z historie jednotlivých objektů, na procházku nejpozoruhodnějšími interiéry a soutěže. Jako bonus je čeká nahlédnutí do pomyslné třinácté komnaty každé památky.

Sdílet

A které hrady a zámky Václav Žmolík s mikrofonem navštíví? Například v západočeském Bečově nad Teplou bude pátrat po tajemství relikviáře svatého Maura, na severočeském Lemberku se bude zajímat nejen o svatou Zdislavu, ale také o Bajkový sál a na zámek Bučovice nedaleko Brna zase zavítá kvůli unikátním interiérům ve stylu pozdní renesance, manýrismu. Z dalších míst nám představí moravský hrad Šternberk, Mníšek pod Brdy, Krásný Dvůr na Podbořansku, Ratibořice, Vizovice a v neposlední řadě dva zámky v Hradci nad Moravicí.

Ani v létě nebude chybět v každém pořadu Po Česku soutěž. Kromě obvyklých cen dostane výherce i rodinnou vstupenku na hrad či zámek, o kterém bude řeč. Na památkových objektech budou k dostání samolepky a pohlednice s logem letního speciálu Po Česku, Radiožurnál bude přinášet zevrubné informace o těchto objektech a o doprovodných akcích, které se na nich konají.

Václav Žmolík je průvodcem Po Česku jak v rozhlasovém éteru, tak na televizní obrazovce už devátým rokem a svým výletům dal také knižní podobu. Na letní speciál se moc těší a říká: „Na hrady a zámky rád jezdím odmalička. Vnímám tyto památkové objekty nejen jako posly historie a pokladnice uměleckých děl velké ceny, ale také jako místa, kde se dnešní uspěchaný a stresovaný člověk může zastavit a načerpat nové síly, jako místa plná harmonie a krásy. Zkuste si někdy na návštěvu hradu či zámku vyhradit více času než jen obligátní hodinku v papučích a s výkladem průvodce. Posaďte se na nádvoří, projděte se v parku a pak si dejte večeři v zámecké restauraci a pochopíte, o čem mluvím.“

Partnerem projektu je Národní památkový ústav.

Více informací naleznete na www.radiozurnal.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).