Hlavní navigace

Počasí iDNES: nejlepší počasí na internetu

[Tisková zpráva] Praha, 12. června 2006 Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES spustil dnes na adrese http://pocasi.idnes.cz nový server s předpovědí počasí. Použité interaktivní mapy a modely předpovědí přinášejí čtenářům velmi názorným způsobem předpověď počasí pro Českou republiku na osm dní dopředu, a to v členění dle jednotlivých krajů.

Sdílet

Základní předpověď doplňují teplotní mapa, mapa oblačnosti, větru či srážkový přehled. „Pomocí našich stránek si čtenáři mohou naplánovat víkend u bazénu nebo třeba sekání trávy. Na počítačovém modelu uvidí, zda právě na místě, které je zajímá, bude v příštích hodinách a dnech pršet, nebo svítit slunce,“ uvádí Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.

S nadcházejícím létem čtenáři jistě ocení informace o aktuální teplotě nejnavštěvova­nějších vodních ploch u nás. Na zimu bude pro čtenáře připraveno sněhové zpravodajství. Nechybějí samozřejmě ani teplotní rekordy z pražského Klementina pro aktuální den.

Server Počasí iDNES přináší čtenářům také předpověď počasí pro evropské a světové metropole i turisticky atraktivní horská střediska a přímořská letoviska.

„Jsme přesvědčeni, že Počasí iDNES, na němž využíváme dat Českého hydrometeorolo­gického ústavu, je nejlepším meteorologickým serverem na českém internetu,“ prohlásil Jaroslav Kábele.

Předpověď počasí přináší iDNES svým čtenářům již od roku 2001.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).