Hlavní navigace

Počasí iDNES: nejlepší počasí na internetu

[Tisková zpráva] Praha, 12. června 2006 Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES spustil dnes na adrese http://pocasi.idnes.cz nový server s předpovědí počasí. Použité interaktivní mapy a modely předpovědí přinášejí čtenářům velmi názorným způsobem předpověď počasí pro Českou republiku na osm dní dopředu, a to v členění dle jednotlivých krajů.

Sdílet

Základní předpověď doplňují teplotní mapa, mapa oblačnosti, větru či srážkový přehled. „Pomocí našich stránek si čtenáři mohou naplánovat víkend u bazénu nebo třeba sekání trávy. Na počítačovém modelu uvidí, zda právě na místě, které je zajímá, bude v příštích hodinách a dnech pršet, nebo svítit slunce,“ uvádí Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.

S nadcházejícím létem čtenáři jistě ocení informace o aktuální teplotě nejnavštěvova­nějších vodních ploch u nás. Na zimu bude pro čtenáře připraveno sněhové zpravodajství. Nechybějí samozřejmě ani teplotní rekordy z pražského Klementina pro aktuální den.

Server Počasí iDNES přináší čtenářům také předpověď počasí pro evropské a světové metropole i turisticky atraktivní horská střediska a přímořská letoviska.

„Jsme přesvědčeni, že Počasí iDNES, na němž využíváme dat Českého hydrometeorolo­gického ústavu, je nejlepším meteorologickým serverem na českém internetu,“ prohlásil Jaroslav Kábele.

Předpověď počasí přináší iDNES svým čtenářům již od roku 2001.