Hlavní navigace

Počátkem roku 2005 Tiscali hodlá spustit dial-up za paušál

[Tisková zpráva]

Sdílet

Praha, 21. prosince 2004 – Rozhodnutí ČTÚ vydané ve prospěch TISCALI zpřístupní nové hodnotné služby pro uživatele internetu.
TISCALI, přední poskytovatel internetových služeb v České republice, dnes oznámil, že na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) vydaného v jeho prospěch, bude schopen spustit začátkem příštího roku služby vytáčeného připojení k internetu za paušál pro české spotřebitele.
22. listopadu rozhodl ČTÚ ve prospěch TISCALI ve sporu této společnosti s Českým Telecomem, dominantním telekomunikačním operátorem, ohledně zavedení propojení těchto dvou operátorů na bázi FRIACO (Flat-Rate Internet Access Call Origination).
Toto rozhodnutí ČTÚ umožnilo provedení takových změn ve smlouvě o propojení uzavřené mezi Českým Telecomem a TISCALI, které umožní implementaci modelu FRIACO pro paušální účtování cen za propojení. Společnost TISCALI tak bude moci poprvé nabídnout svým koncovým uživatelům různé typy paušálních sazeb, časových kreditů a další cenově výhodné balíčky pro vytáčené připojení k internetu, a to zcela nezávisle na Českém Telecomu.
Naveed Gill, generální ředitel společnosti TISCALI, řekl: „TISCALI vítá rozhodnutí ČTÚ v této kauze, které poslouží zájmům českých spotřebitelů a obecně celého národa, zvýšením úrovně rozšíření internetu a povědomí o něm. Takovéto produkty jsou v ostatních evropských zemích již běžně dostupné. Těšíme se na první zavedení paušálních služeb vytáčeného připojení k internetu společnosti TISCALI, které se uskuteční v prvním čtvrtletí roku 2005. S ohledem na znění tohoto rozhodnutí však zavedení této služby bude omezeno jak geograficky tak i co do rozsahu produktu.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).