Hlavní navigace

Počet nových partnerů Oracle ve východní Evropě předčil očekávání

[Tisková zpráva] RHODOS, Řecko, 19. dubna 2007 – Počet nezávislých dodavatelů software spolupracujících se společností Oracle vzrostl v regionu východní Evropy a ruskojazyčných zemí za tři čtvrtletí stávajícího finančního roku o 17 procent. Oznámila to společnost Oracle na setkání obchodních partnerů Oracle Partner Network Day 2007, které se koná v těchto dnech na ostrově Rhodos.

Sdílet

Nezávislých dodavatelů software (ISV) je nyní v regionu více než 1400, což představuje více než 80 procent všech partnerů, spolupracujících se společností Oracle v oblasti. Tento nárůst je mnohem vyšší než ve stejném období loňského roku a zároveň dělá z regionu EE&CIS oblast s nejrychlejším přírůstkem partnerů Oracle na světě.

Nezávislí dodavatelé software se podílejí zhruba na polovině všech implementací systémů Oracle v malých a středních podnicích v nových členských zemích Evropské unie. Menší firmy přitom nejčastěji požadují systémy Business Intelligence a zavedení servisně orientované architektury. Právě kvůli tomu už loni Oracle spustil iniciativu Oracle QuickStart Plus. Ta partnerům umožňuje využít verze produktů Oracle Database a Oracle Application Server určených pro segment SMB, na kterých mohou řešení BI a SOA snadněji realizovat. Výhody QuickStar Plus do současnosti využilo v regionu zhruba 450 partnerských prodejců.