Hlavní navigace

Počet účastníků webinářů roste

[Tisková zpráva] Ostrava, 2. září 2009 – Webináře neboli webové semináře pořádané s podporou portálu Workline.cz lákají stále větší počet účastníků. Od spuštění před čtyřmi měsíci firma uspořádala celkem 25 webinářů za účasti téměř tří stovek posluchačů. Více než 50 z nich se zúčastnilo webináře se zaměřením na Datové schránky. Spokojenost posluchačů s webináři dokládá i 70 kladných referencí.

Sdílet

Webináře patří mezi aktivní formy internetového vzdělávání. Účastníci vidí přednášejícího na svém počítači přes webovou kameru. Lektor sdílí s ostatními různý obsah (prezentace, webové stránky, programy a videa). V průběhu webináře se účastní anket, přitom mohou komunikovat s ostatními prostřednictvím chatu nebo mikrofonu.

„Největší výhodou je, že na webinář není potřeba nikam cestovat, a zbytečně tak ztrácet čas. Vše lze sledovat ve vlastní kanceláři a současně být aktivním účastníkem," napsal ředitel společnosti Domus Linguarum Marek Koplík.

Jako přínosnou hodnotí posluchači také možnost získat celý záznam webináře ve formě videonahrávky. „Účastníci si nemusí dělat žádné poznámky a snadno si mohou nejasné informace později připomenout," vysvětluje lektor a specialista portálu Workline.cz Georgios Yiannakou.

Řada zahraničních firem již využívá webináře k systematickému budování vztahů se zákazníky. „Prostřednictvím pravidelných bezplatných on-line školení nabízejí svým zákazníkům užitečné tipy a triky, a tak rozšiřují jejich profesní kompetence, nebo je seznamují s novinkami v sortimentu. To vše bez výrazného zvýšení nákladů,“ doplňuje Yannakou.

„Webináře nabízejí další komunikační kanál a vlastně i důvod k pravidelné komunikaci se zákazníky,“ říká marketingová poradkyně a lektorka Magdalena Čevelová. „Kromě představení produktů či služeb širokému publiku je lze využít i k provedení marketingového průzkumu nebo získání zpětné vazby.“ Nabídka on-line školení portálu Workline se neustále rozšiřuje. Jen v průběhu září 2009 portál uspořádá více než desítku webinářů pokrývajících řadu témat, od aktuálních datových schránek, přes marketing až po měkké dovednosti. Většina webinářů je bezplatná.

Portál Workline.cz se kromě služeb v oblasti webinářů a online školení zaměřuje na komplexní podporu práce a komunikace online. Zavádí řešení pro videokonference a práci z domova, kterou dále podporuje také zveřejňováním nabídek práce z domova. Nedávno spustil Katalog online služeb a řešení pro práci online. Posláním portálu je dát každému příležitost pracovat online nezávisle na čase a místě. Bližší informace na www.workline.cz

Idealine Solutions je poradenská, IT a vzdělávací firma provozující portál Workline.cz.