Hlavní navigace

Počet zahraničních vystavovatelů na Invexu v letošním roce vzroste

[Tisková zpráva]

Sdílet

Počet zahraničních vystavovatelů na Invexu v letošním roce vzroste

Brno, 22. 9. 2004 – Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX očekává v letošním roce nárůst počtu zahraničních vystavovatelů a potvrzuje svou pozici největšího veletrhu ICT na území nových států Evropské unie. V současné době je přihlášeno již 94 zahraničních vystavovatelů z 18 zemí.

Loňského ročníku veletrhu INVEX se zúčastnilo celkem 89 zahraničních vystavovatelů, zatímco letos už je registrováno 94 přihlášek ze zahraničí. Podíl zahraničí na celkovém počtu vystavovatelů dosáhne 16 procent. Do této statistiky samozřejmě není započítána účast velkých nadnárodních korporací, které se účastní prostřednictvím svých českých zastoupení.

Počet zemí, které se v letošním roce účastní INVEXu, je zatím stejný jako loni – jde o 18 států. Nejsilnější zastoupení mají opět vystavovatelé z Taiwanu. Na ploše pavilonu B by se mělo objevit více než současných 19 přihlášených firem. Dalších deset přihlášek pořadatelé očekávají.

Významné bude také zastoupení vystavovatelů ze Slovenska a Německa. Stejně jako loni i letos budou návštěvníci moci navštívit expozice vystavovatelů z tradičních zemí jako Rakousko, Polsko a Spojené státy americké. Největším zahraničním vystavovatelem bude společnost Solid Works Deutchland v pavilonu A1. Mezi letošními přihlášenými zahraničními firmami s potvrzenou účastí najdeme nejen tradiční účastníky veletrhu jako BMD Systemshaus (Rakousko), Lestar (Polsko), Polypore Europe (Francie), Data Safe Media (Velká Británie) nebo Tandberg Data (Německo), ale také řadu nově nastupujících firem. Mezi nově zastoupené země patří Maďarsko, Korea, Singapur a Turecko. Zajímavé zastoupení firem z Dálného východu doplňuje – vedle zemí jako je Taiwan, Singapur a Jižní Korea – také Hong Kong a tradičně Čína.

Neopominutelná bude jako každoročně také účast slovenských firem. Významné postavení v pavilonu V zaujímá expozice TatraSoft Group, nepřehlédnutelné budou také expozice Ferimex IT, RadioCOM, Lamda Modra, KB-soft a řada dalších. Chybět nebude ani společnost PosAm Bratislava, která se mimo jiné bude prezentovat bezpečným připojením k internetu přihlášeným do soutěže o nejlepší produktu veletrhu Křišťálový disk. Našim východním sousedům bude na veletrhu věnována zvláštní pozornost během pondělka 11. října, kdy je na veletrhu INVEX “Slovenský den” za účasti ministra dopravy, pošt a telekomunikací SR Pavola Prokopoviče a řady dalších významných politiků a zástupců akademické sféry.

Počet zahraničních návštěvníků dosáhl v loňském roce 9.488 (6% z celkového počtu) z 33 zemí. Pro letošek počítají organizátoři s dalším nárůstem.

Veletrhy Brno, a.s., Adresa: Výstaviště 1, 647 00 Brno

Manažer PR a reklamní komunikace: Petr Ondrášek,
tel.: 541 152 855, e‑mail: pondrasek@bvv.cz,
http://www.invex.cz