Hlavní navigace

Počet zájemců o studium na VŠMIE vzrostl i tento rok o téměř 50 %

[Tisková zpráva] Praha – 9. dubna 2009 - Počet zájemců o studium na Vysoké škole manažerské informatiky a ekonomie (VŠMIE) v roce 2009 vzrostl oproti roku 2008 o 43 procent. Extrémně se zvyšuje i návštěvnost webových stránek VŠMIE před přijímacími zkouškami. Každý měsíc je zaznamenáno okolo 60 000 přístupů (tj. o cca 60 % více oproti minulému roku). VŠMIE má v současnosti 1092 studentů.

Sdílet

„Zvýšený zájem o studium si vysvětlujeme tím, že jsme v minulém roce realizovali několik významných akcí, které zvýšily kvalitu školy a zájem potenciálních studentů. Rozšířili jsme výuku o tři nové studijní obory (Právo v podnikání, Právo ve veřejné správě a Management ochrany životního prostředí), otevřeli pobočku v Sokolově a zmodernizovali hlavní budovu VŠMIE v Praze. To vše pravděpodobně pomáhá zvyšovat zájem studentů o naší školu,“ shrnuje Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE.

„Dalším důvodem je i to, že naše škola patří již mezi zavedené. Své jméno si získala nejen díky své kvalitě, ale i osobnímu a partnerskému přístupu ke studentům,“ dodává Radek Řechka. Podle jeho slov je právě rozdíl v přístupu tím podstatným mezi studiem na vysoké škole soukromé a státní. Stejně jako kvalitnější a efektivnější organizace studia.

Obecně se zvýšila poptávka u všech oborů, které VŠMIE nabízí. Větší zájem je o kombinované studium než o prezenční, což je ale běžný trend na všech vysokých školách. Škola registruje jak pražské studenty, tak studenty z jiných regionů Na demografickém rozložení se oproti minulým rokům nic podstatného nezměnilo  – až na sokolovský region, kde jsme před rokem otevřeli novou pobočku, na kterou se přihlásilo do prvního ročníku 146 studentů a i na nový akademický rok je o studium mezi tamními obyvateli zájem.

„I přes zvýšený zájem studentů zatím o otevření další pobočky mimo Prahu a Sokolov neuvažujeme, počítáme ale s konzultačními středisky. Svou nabídku oborů prozatím dále rozšiřovat nechceme, spíše se zaměřujeme na zkvalitňování těch současných; informatiky, ekonomiky a práva. Připravujeme ale rozšíření nabídky certifikovaných kurzů ve spolupráci se společnostmi z business prostředí, jako například Oracle Academy, který chceme spustit v dalším semestru. Dále chceme podat žádost na MŠMT o schválení akreditace oboru Právní specializace pro kombinovanou formu, která by se v případě úspěšného schválení rozběhla již od října 2009.

VŠMIE připravuje na dny 15. a 16. dubna 2009 Den otevřených dveří v Praze i v Sokolově.