Hlavní navigace

INVEX/Digitex: Návštěvníci uvidí počítač s nejrychlejším procesorem na světě a pokus o rekord v přetaktování procesoru tekutým dusíkem

[Tisková zpráva] ASUS, Intel a Microsoft nenechají návštěvníky Digitexu vydechnout. Společná expozice světových leaderů nabídne závratné rychlosti počítačů, chlad tekutého dusíku či počítač v akváriu. Herní aréna World GameMaster Tournament bude plná napětí a adrenalinu.

Sdílet

Praha, 3. října 2008 – Světoví lídří trhu informačních technologií – firmy Intel, ASUS a Microsoft – se na letošním veletrhu Invex/Digitex představí společným projektem, určeným zejména pro příznivce počítačových her. Pavilon C brněnského výstaviště obsadí velkolepá podívaná. Více než dvě stě profesionálních hráčů se utká v jednom z největších světových počítačových herních klání WGT (World GameMaster Tournament). Návštěvníci expozice uvidí i nejvýkonnější osobní počítače světa a budou svědky pokusu o překonání světového rekordu v přetaktování procesoru (způsob, kterým lze dosáhnout extrémně vysoké rychlosti procesoru).

Výkonné notebooky a počítač z dílen společností ASUS a INTEL
Společnosti Intel a ASUS si na letošní veletrh připravily řadu novinek z oblasti počítačového hardwaru. Svou českou předpremiéru zažije nová procesorová mikroarchitektura Intel Nehalem, která bude oficiálně představena koncem letošního roku. Dlouho očekávaný supervýkonný procesor Intel® CoreTM i7 bude k vidění jako součást počítače se základní deskou ASUS. Mezi novinky od ASUSu budou patřit produkty hráčské série RoG – Republic of Gamer, stylové herní notebooky, zařízení z oblasti Digital Home i minipočítače EEE PC s procesory Intel® AtomTM.

Megaherní klání – finále soutěže World GameMaster Tournament
Invex zažije jedno z největších herních klání v Čechách a vůbec ve světě: finálový turnaj světové série World GameMaster Tournament. Více než 200 českých profesionálních hráčů se utká v herní aréně ve dnech 6.-9. října v rámci veletrhu Digitex. Hráči budou bojovat o 73 špičkových cen od společnosti ASUS.

Počítače, na kterých se bude turnaj odehrávat, budou obsahovat procesory a chipsetovou platformu společnosti Intel. O ostatní hardware se postará společnost ASUS a společnost Microsoft poskytne operační systém Microsoft Vista Ultimate.

Extrémní rychlosti procesorů díky přetaktování pod taktovkou ExtraHardware
O světový rekord v přetaktování procesoru se pokusí odborníci z odborného serveru ExtraHardware.cz v rámci Intel Asus overclocking show. K chlazení extrémně přetaktovaných procesorů použijí tekutý dusík. Při extrémně nízkých teplotách, které jsou nutné k chlazení rozžhaveného procesoru, by člověku zmrzla krev v žilách, ale procesoru to dělá jen dobře.

Specialitou na závěr bude počítač v akváriu, který bude chlazen olejem.

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).