Hlavní navigace

Počítačovou učebnu jako výhru v soutěži Najdi, co neznáš! věnuje Seznam.cz studentům z Dobřichovic

[Tisková zpráva] Soutěž v hledání na internetu vyhlásil Seznam pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČT poprvé v roce 2004. Po úspěšném prvním ročníku pokračoval ve školním roce 2006/2007 a podle statistik se do něj přihlásilo více jak 4 500 tříd z celé ČR. Největší zájem si soutěž získala mezi žáky osmých a devátých tříd, odkud také vzešel i vítěz letošního ročníku: družstvo deváté třídy s názvem „Sjetý gumy“ ze ZŠ Dobřichovice.

Sdílet

Soutěž v hledání na internetu vyhlásil Seznam pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČT poprvé v roce 2004. Po úspěšném prvním ročníku pokračoval ve školním roce 2006/2007 a podle statistik se do něj přihlásilo více jak 4 500 tříd z celé ČR. Největší zájem si soutěž získala mezi žáky osmých a devátých tříd, odkud také vzešel i vítěz letošního ročníku: družstvo deváté třídy s názvem „Sjetý gumy“ ze ZŠ Dobřichovice.

Podle pravidel soutěže se mohly přihlásit jen třídní kolektivy, nikoliv jednotlivci. Na každý týden bylo vypsáno deset otázek z nejrůznějších společensko-vědních oborů. Kromě nich se soutěžilo i ze všeobecného přehledu, z kultury nebo ze sportu.

Statistika otázek podle oborů:
Historie : 13
Přírodní vědy : 13
Kultura: 13
Zeměpis : 15
Literatura : 16
Všeobecný přehled : 16
Sport : 14

Na konci každého kola byla přiřazena tipovací otázka, která rozhodla o vítězích dílčích kol. Úspěšným absolvováním jednotlivých kol mohli hráči získat maximální počet bodů – takových hráčů bylo celkem 104.

Hlavní výhrou v soutěži „Najdi, co neznáš!“ bylo vybavení počítačové učebny v hodnotě téměř půl milionu korun. Oficiální předání první ceny proběhne ve středu 10. ledna 2006 přímo na základní škole v Dobřichovicích.

Další ceny v soutěži byly rozděleny v průběhu dílčích kol a dostali je všichni žáci té třídy, která v mezikole zvítězila. Šlo např. o flash disky, MP3 přehrávače, populárně naučné knihy, značkové čepice s kšiltem, trička Seznamu nebo filmová DVD a další ceny.

„Z výsledků i zájmu žáků vidíme, že internet je jejich denní pracovní pomůckou a jsme rádi, že se zdokonalují v hledání právě na Seznamu. Přejeme jim stejnou chuť po vědomostech po celou dobu školní docházky,“ říká ředitel Seznamu Pavel Zima.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).