Hlavní navigace

POCTA TELEFON TEL AVIV NA RADIU 1

[Tisková zpráva] 22. ledna 2009 nečekaně zemřel Charles Cooper, polovina dua Telefon Tel Aviv. V březnu se mělo uskutečnit druhé vystoupení tohoto amerického projektu v Praze. Plánovaný koncert v klubu Roxy byl prozatím zrušen. Radio 1 ve čtvrtek 29. ledna přinese CD Nonstop se záznamem prvního pražského koncertu Telefon Tel Aviv, který proběhl v březnu 2007. Vysílat ho budeme od 19 hodin.

Sdílet

Vyjádření k úmrtí Charlese Coopera od druhé poloviny Telefon Tel Aviv a jeho dlouholetého přítele Joshua Eustise najdete ZDE.

Charlese Coopera a Joshuu Eustise svedla dohromady láska k filmové a vážné hudbě a eklekticismus čerpající z širokých vod soulu, funku, stejně tak i z ambientní elektroniky či techna. Projekt Telefon Tel Aviv založili v roce 1999 v New Orleansu. První album Fahrenheit Fair Enough (2001) vydali na chicagském labelu Hefty. Po velkém úspěchu své prvotiny se Telefon Tel Aviv přesunují do Chicaga a pouští se do práce na remixech (například pro Nine Inch Nails, Bebel Gilberto nebo Radiohead), do produkce filmové hudby a také do práce na druhé desce Map of What Is Effortless, která vyšla začátkem roku 2004 opět na Hefty. Fenomenální úspěch alba a ohlasy kritiky a posluchačů katapultovaly desku mezi nejlepší alba elektronické hudby roku 2004. Své třetí album Immolate Yourself, které vyšlo letos, nám Telefon Tel Aviv měli naživo představit v březnu v klubu Roxy v rámci koncertní série Music Infinity.

Tracklist koncertu Telefon Tel Aviv – Life from Prague (Palác Akropolis, 2.3.2007)

 1. Map of what is effortless
 2. I lied
 3. Even deeper (TTA remix – Nine Inch Nails)
 4. Map of what is effortless (TTA vs Belong remix)
 5. Fahrenheit fair enough
 6. Untitled
 7. 8 Track Project Cut (TTA vocal remix – Aaaliyah)
 8. Too Rude (TTA remix – Carmen Rizzo)
 9. Asleep on the Wing (TTA remix – Marc Hellner)
 10. Barbecue Plate (TTA remix – Ammon Contact)
 11. Westbank
 12. What i tis without the hand that wields it
 13. The Sky is black and so is your Heart

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).