Hlavní navigace

Podepsáno srdcem 2008

[Tisková zpráva] THE RAT PACK VEGAS SPECTACULAR - Las Vegas šedesátých let – Keep swinging, baby! Česká televize se po krátké přestávce vrací ke spolupráci s humanitárním projektem Podepsáno srdcem záznamem koncertu britského swingového orchestru The Rat Pack Vegas Spectacular, který bude odvysílán 24.12.2008 ve 20:50 na ČT 2. Koncert bude v sále, stejně jako televizní záznam, tlumočen do znakového jazyka,.

Sdílet

Již 14. ročník mezinárodní dražby Podepsáno srdcem, letos autorských šperků více jak třiceti umělců, přichystala Agency Prague Cherry, spol. s r. o. na 15.12.2008 od 18:30 hodin do pražského Clarion Congress Hotel Prague. Dražba děl nejvýznamnějších českých i zahraničních umělců nabídne díla jejich poslední tvorby s využitím zlata, drahých kamenů, perel stejně jako ušlechtilých kovů, skla či organických materiálů. V dražbě se objeví i artefakty z tvorby handicapovaných klientů českých i zahraničních sociálních a zdravotních center a jednotlivé sety jsou doplněny řadou dalších darů a produktů. Pravidelná účast a dary světových celebrit z řad politiků, vědců, sportovců i umělců (více na www.ap-cherry.cz) řadí projekt Podepsáno srdcem mezi nejprestižnější a nejtradičnější evropské humanitární projekty. Výtěžek dražby bude využit pro financování programů Nadačního fondu Podepsáno srdcem, s nimiž a jeho strukturou vás seznámují další materiály a připravované webové stránky.

Dražbě Podepsáno srdcem 2008 předchází tradičně vynikající koncert a letošní událostí je vystoupení britského swingového orchestru THE RAT PACK Vegas Spectacular. Dvouhodinová show a reminiscence koncertů Franka Sinatry (Fred Gardner), Dean Martina (Wayne Kennedy) a Sammy Davise Jr. (Jim Whitley) nastudovaná podle dobových záznamů přináší skvělý zážitek a dokonalou iluzi koncertu legendární trojice během slavného turné šedesátých let The Rat Pack Reunion Tour.

Show revivalu zlatého věku swingu a kapela The Rat Pack Vegas Spectacular se zrodily v roce 2003, kdy poprvé vystoupili Fred Gardner, Wayne Kennedy a Patrick Kumah v rolích Franka Sinatry, Deana Martina a Sammy Davise Jr. V létě 2004 již slavili úspěchy na vyprodaných koncertech v amerických kasinech a v televizních pořadech americké CBS či britské BBC. Po dobytí západního pobřeží USA a koncertech ve Velké Británii se kapela vydala do Istanbulu a úspěch na Bosporu byl začátkem nekončící sérii koncertů v Dánsku, Španělsku, Švýcarsku, Německu a dalších zemích Evropy.

„Nevěřil jsem, že poslouchám Freda Gardnera a ne Sinatrovu nahrávku“, řekl moderátor BBC Michael Apel. Suggs, moderátor Night Fever, uvedl show slovy:„…a Frank Sumatra – lépe známý jako Fred Gardner!“ a magazín „Sinatra Music Society“ napsal: „Je neuvěřitelné, jak se jeho hlasový projev podobá Sinatrovu.“

V termínech 15.-17.12.2008 budou mít možnost shlédnout unikátní swingující orchestr The Rat Pack, s atmosférou Las Vegas šedesátých letech minulého století, konečně i diváci v Praze. Koncert oživí dny největší slávy hotelu The Sands v Las Vegas včetně slavných hudebních i scénických anekdot, kterými trojice Frank, Sammy a Dean bavila sebe i diváky. V programu zaznějí nejslavnější písně z počátku šedesátých let, ale stejně tak ty, které tehdy ještě nebyly napsány. Bylo by totiž nemyslitelné, aby nezazněly Frankovy hity My Way a New York, New York nebo Sammyho Mr. Bojangles. Díky zcela spontánnímu scénickému provedení a improvizacím, neboť takové byly i koncerty Franka, Deana a Sammyho prožijí diváci v sále i později u televizních obrazovek spolu s The Rat Pack Vegas Spectacular zažijete večer plný nádherných evergreenů, které oslovují dodnes další a další generace posluchačů a milovníků skvělé muziky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).