Hlavní navigace

Podnikové informační systémy na Invexu 2006

[Tisková zpráva] Letos bude nabídka ekonomických a informačních systémů na Invexu především ve znamení řešení pro malé a střední podniky.

Sdílet

Dokladem může být expozice společnosti SAP, která se bude na Invexu prezentovat zejména prostřednictvím svých partnerů dodávajících řešení SAP Business One určené právě pro menší společnosti. Jednotliví partneři zde seznámí návštěvníky nejen s klíčovými vlastnostmi a funkcemi tohoto úspěšného řešení, ale představí i v praxi realizované projekty v České republice.

Ucelenou rodinu podnikových systémů pro menší firmy nabídne i expozice společnosti Cígler Software. Hlavním produktem bude tradičně Money S3. Vedle něj budou představeny aktuální verze produktů navazujících řešení: manažerský systém Analyst S3, systém řízení lidských zdrojů Target S3, daňová kancelář TaxEdit S3, systém řízení zákaznických vztahů CRM S3 a právní systém Paragrafin S3. Přímo v akci zde budou prezentovány i registrační pokladny pro obchody a restaurace, včetně počítačového řešení pokladen pomocí softwarové registrační pokladny Money S3 Kasa a fiskální tiskárny. Bonbónkem expozice Cígler Software bude soutěž „Účetní roku“, jejíž finále proběhne ve středu 11. října přímo na brněnském výstavišti.

Řešení pro všechny velikosti podniků naleznou návštěvníci v expozici společnosti LCS, která bude opět patřit k dominantám pavilonu V, kde je už tradičně těžiště nabídky podnikových informačních systémů na Invexu. Letos zde bude možno shlédnout inovované verze všech tří hlavních produktů společnosti LCS. Kromě skutečnosti, že všechny produkty se zde budou prezentovat pod svými novými názvy, čekají na návštěvníky veletrhu i důležité technické a funkční novinky v rámci nových verzí všech tří systémů – Helios Green, Helios Orange a Helios Red. Helios Green nabídne kromě vylepšeného uživatelského rozhraní také nový modul Výroba. U systému Helios Orange budou k vidění nové moduly Workflow a EDI konektor, jednoduché řešení pro správu dokumentů a řada dalších vylepšení. V systému Helios Red přibyl nový modul Zakázky a výrazně se rozšířily možnosti exportování a výstupních formulářů.

Také Aktis letos opět představí řadu novinek určených pro malé, střední i velké společnosti. Mezi nejzajímavější patří zcela nový nástroj na podporu manažerského rozhodování založený na technologii OLAP, který dokáže přehledným způsobem integrovat, zpracovat a zobrazit data a informace z nejrůznějších firemních procesů. Z dalších novinek se návštěvníci stánku společnosti Aktis mohou těšit například na modul pro podporu registračních pokladen, nástroj pro podporu zpracování nabídkových dokumentů a modul Schvalování dokladů, který ve větších firmám usnadní a zpřehlední schvalovací procesy nebo agendu pro sledování a řízení vytíženosti kapacit. Naopak nejmenším firmám a živnostníkům je určen nový samostatný produkt ABRA G1, který obsahuje daňovou evidenci a základní nástroje pro správu účetnictví malé firmy.

Společnost DC Concept, která bude opět patřit mezi největší vystavovatele v pavilonu V, letos představí řadu inovací svého informačního systému QI včetně nových modulů pro oblast potravinářství a nástrojů pro podporu procesního řízení. Prezentována bude podpora webových služeb a modul QI Internet Konektor, který umožňuje přenesení aplikace QI do prostředí Internetu. K vidění bude i živá ukázka vykazování výroby v praxi a napojení IS QI s vážními systémy.

K velké skupině českých výrobců informačních systémů, kteří se letos představí na Invexu, patří také společnost OKsystem. Ta zde letos bude prezentovat především nové softwarové produkty pro komerční sféru: OKbase – programové vybavení pro komplexní správu lidských zdrojů a OKsmart – software pro integraci kryptografických čipových karet do operačních systémů Windows a Linux.

Specializované systémy pro státní správu a samosprávu na platformě informačního systému GINIS
představí společnost Gordic. Společnost BM Servis bude prezentovat vývoj svého klíčového produktu, informačního systému Bílý Motýl, který posiluje zejména v oblasti procesního řízení a workflow. Pro návštěvníky z podniků provozující zemědělskou výrobu bude jistě zajímavým produktem specializovaný informační systém ZeMAN – zemědělský manažer.

Informační systém I6, který oslovuje zejména pro organizace distribučního nebo velkoobchodního charakteru představí společnost Cybersoft. S novými verzemi produktů 602Office a 602XML se mohu návštěvníci seznámit v expozici společnosti Software602. Ze zahraničních vystavovatelů v pavilonu V můžeme zmínit alespoň rakouské firmy BMD Systemhaus a Mesonic, které úspěšně expandují do České republiky. BMD Systemhaus představí své kompletní portfolio podnikových řešení, Mesonic bude opět na Invexu vystavovat společně s partnery v České republice a společně představí nově lokalizovaný ERM/CRM software WINLine.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).