Hlavní navigace

Podniky potřebují lepší zabezpečení webových bran

[Tisková zpráva] Trend Micro mění tvář zabezpečení webových bran, nespokojí se s filtrováním URL a nabízí nástroj pro správu tvorby sestav, který podnikům zajišťuje okamžitý a podrobný přehled o webových aktivitách celé společnosti.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 31. srpna 2009 – Podniky jsou dnes připraveny na produkt pro zabezpečení webových bran, který dovede nejen určit prioritu zabezpečení, ale nabízí rozsáhlé schopnosti v rámci jediného řešení; bezpečnostní produkt, který účinně řídí využívání internetu ze strany zaměstnanců pracujících v kanceláři, neomezuje se jen na základní filtrování URL, ale pomocí kontroly reputace webů chrání i proti nejnovějším útokům – to vše, aniž aby firmy finančně zruinoval.

Právě to nabízí Trend Micro, když uvádí na trh řešení Web Gateway Security, které integruje InterScan Web Security Virtual Appliance 5.0 s novým modulem Advanced Reporting and Management, a poskytuje tak ucelenou sadu řešení založených na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™, zdroji zpravodajství o hrozbách umístěném v internetovém cloudu.

Díky lokálně prováděným, vysoce výkonným kontrolám malwaru, správě zásad a dynamické tvorbě sestav představuje Trend Micro™ Web Gateway Security nejucelenější a nejrychleji reagující bezpečnostní řešení pro webové brány, s nímž se pojí i nejnižší celkové náklady vlastnictví. Navíc využívá přední antivirové a antispywarové technologie pro očištění, odstranění či karanténu napadeného obsahu.

Teď mají organizace odpověď na zapeklité otázky spojené s užíváním internetu: Kdo, co, kdy, jak a kde? Integrovaný modul Advanced Reporting and Management zajišťuje zákazníkům nebývalý přehled o webových aktivitách celé společnosti a umožňuje v reálném čase přístup k informacím s vysokou úrovní granularity. Je smutnou skutečností, že i legitimní webové servery jsou stále častěji napadány hackery a to, že vypadají bezpečně, ještě neznamená, že bezpečné opravdu jsou. Zaměstnanci, kteří využívají internet k práci nebo k osobním „online pochůzkám“, jako jsou nákupy, bankovnictví nebo social networking, mohou otevřít dveře počítačovým pirátům, kteří vám chtějí odcizit proprietární data za účelem vlastního nezákonného obohacení.

To komplikuje situaci IT manažerům. V nedávném průzkumu Trend Micro přiznalo 75 % z téměř 200 oslovených vysoce postavených IT manažerů obavy z neautorizovaných online aktivit při práci. Téměř 70 % z nich by bylo ochotno do jisté míry omezit přístup k některým webovým stránkám, například internetovým obchodům nebo serverům sociálních sítí.

Díky modulu Advanced Reporting and Management mohou IT manažeři získat přehled o internetových aktivitách svých zaměstnanců prostřednictvím dynamických panelů dashboard, monitorování v reálném čase, podrobné analýzy uživatelských aktivit a tvorby víceúrovňových sestav, takže dříve odhalí hrozby a mohou tak rychleji reagovat.

Mají přehled o tom, odkud přichází malware, kdo tráví hodně času brouzdáním po stránkách, které nemají nic společného s prací (a snižuje tak celkovou produktivitu), kdy to dělá, kdo je zodpovědný za zpomalení sítě, ke kterému právě došlo, a o mnoha dalších věcech. A protože jde o softwarové virtuální zařízení, odpovídá tento produkt sílícímu trendu směrem ke standardizovanému hardwaru a k virtualizaci.

„Náš podnik je 100% závislý na internetu, ale naše předchozí bezpečnostní řešení neumožňovala účinně prosazovat firemní zásady práce s webem,“ přiznává Rudy Dellafiore, IT manažer Bass Underwriters, přední nezávislé společnosti poskytující služby pro firemní klientelu. „Přechod k Trend Micro nám umožnil dostat pod kontrolu chování našich zaměstnanců na webu. Víme, jaké stránky navštěvují, a přijímáme opatření, která zaměstnanci nemohou obejít.“

Nové funkce produktu InterScan Web Security Virtual Appliance 5.0
InterScan Web Security Virtual Appliance zajišťuje komplexní ochranu bran proti webovým hrozbám díky konsolidaci filtrování URL s kontrolou reputace webů v reálném čase (v obou oblastech trvale poráží konkurenci v nezávislých testech) a účinné kontrole obsahu. Toto řešení umožňuje zákazníkům buď vyhradit aplikaci vlastní standardizovaný hardware, nebo ji nainstalovat s ostatními aplikacemi v prostředí VMware. Poslední verze nabízí tyto nové funkce:

  • Schopnost kontrolovat HTTPS provoz a vytvářet zásady s výjimkami pro konkrétní stránky nebo kategorie stránek, a tak podporovat nároky na ochranu soukromí.
  • Generátor zásad flexibilního filtrování URL, který podporuje funkce jako vlastní kategorie URL, výjimky a seznamy povolených typů souborů.
  • Blokování na úrovni objektů, které zabezpečí webové stránky na platformě Web 2.0 zajištěním vyšší granularity prosazování zásad bez nutnosti blokovat celou stránku.
  • Podpora funkcí Google a Yahoo! SafeSearch, které zamezí zobrazení nevhodného obsahu ve výsledcích vyhledávání.
  • Podpora identifikace uživatelů na bázi adresářů při nasazení v režimu transparentního přemosťování. Tento režim umožňuje analyzovat veškerý internetový provoz bez nutnosti měnit konfiguraci uživatelských prohlížečů či jiných síťových zařízení v daném prostředí.

„Produkt Trend Micro InterScan Web Security Virtual Appliance značně snížil vytížení naší sítě – z 95 % na 35 % kapacity – protože účinně blokuje přístup k nevhodným serverům pro stahování hudby a videa,“ uvádí Dellafiore.

„Většina řešení zabezpečení webových bran nejenže nedělá dost pro zastavení webových hrozeb, ale zároveň má velmi vysoké náklady na údržbu,“ vysvětluje David Lieberman, ze společnosti Trend Micro. „Trend Micro Web Gateway Security nabízí zákazníkům lepší ochranu, vyšší flexibilitu a nižší celkové náklady.

Produkt Trend Micro Web Gateway Security je dostupný okamžitě. Noví zákazníci, kteří si koupí Trend Micro Web Gateway Security získají zároveň InterScan Web Security Virtual Appliance v5 i Trend Micro Advanced Reporting and Management. Stávající zákazníci budou moci upgradovat na InterScan Web Security Virtual Appliance nebo Advanced Reporting and Management.

Ceny se liší podle počtu chráněných počítačů a s rostoucím počtem licencí klesají.

O produktu Trend Micro™ Enterprise Security
Trend Micro Web Gateway Security je součástí Trend Micro Enterprise Security – úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu, která je postavena na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™. Trend Micro Enterprise Security zajišťuje okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami a významně omezuje náklady a komplikace spojené se správou zabezpečení.

Smart Protection Network spojuje technologie kontroly reputace souborů, webů a e-mailu zajišťované v cloudu, smyčky zpětné vazby a odborné znalosti výzkumných pracovníků TrendLabsSM a zajišťuje služby průběžné detekce a ochrany před hrozbami v reálném čase, na nichž jsou založena řešení Trend Micro Enterprise Security.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/