Hlavní navigace

Podpořte pátý ročník Internetové aukce Děti dětem!

[Tisková zpráva] Praha 24. 4. 2009. Sdružení Linka bezpečí zahajuje 5. ročník dětské internetové aukce Děti dětem. Naleznete ji na webové adrese http://aukce.linkabezpeci.cz/ v době od 24. 4. do 1.6. 2009.

Sdílet

Pátý ročník internetové aukce „Děti dětem“ zahajuje Sdružení Linka bezpečí symbolicky měsíc před Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí, takzvaným Pomněnkovým dnem. Ukončena bude 1. června na Den dětí.

Během této „dětské“ aukce máte možnost vydražit krásné originály – alby i prostorové keramické plastiky – jejichž autory jsou děti z celého světa.

„Chtěla bych pozvat Vás všechny, jimž není lhostejný osud dětí, které se ocitnou v nouzi, abyste se do aukce zapojili. Můžete získat nejen krásná výtvarná díla, ale i hezký pocit, že jste udělali dobrou věc. Výtěžek aukce bude totiž, jako každoročně, využit pro financování projektů krizových linek SLB, které pomáhají dětem a dospívajícím v tíživých životních situacích, “ vzkazuje zájemcům o aukci Lucie Pešková, ředitelka Sdružení Linka bezpečí.

Jaká díla dětská aukce nabízí?
Díla mladých autorů SLB obdrželo od Českého rozhlasu Online – pořadatele celosvětové soutěže s názvem „Malujeme po síti“. V letošním ročníku aukce naleznete obrázky a keramiku na témata: Můj nejlepší kamarád, Hudba a já a Výlety do světa fantazie.

Lenka Kupková, redaktorka Českého rozhlasu Online, uvedla, že o soutěž je ze strany dětí veliký zájem. Účastní se jí nejen děti z České republiky, ale také například z Afriky, Finska, Ruska, Indonésie a Slovenska. Svoje díla zasílají i děti handicapované a z dětských domovů. Podle Lenky Kupkové se celkem sejde v každém ročníku okolo 4 000 děl. Podmínky soutěže a bližší informace o ní získáte na www.rozhlas.cz/deti a www.rozhlas.cz/ma­lujeme.

O Sdružení Linka bezpečí
Sdružení Linka bezpečí provozuje služby telefonické krizové intervence Linka bezpečí – 116 111 – primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě).

www.linkabezpeci.cz
www.116111.cz

Další projekty Sdružení Linka bezpečí
Linka bezpečí online:

E-mailová poradna: pomoc@linkabez­peci.cz
Chat Linky bezpečí: chat.linkabez­peci.cz
Internet Helpline: www.internethel­pline.cz
Linka vzkaz domů: 800 111 113, 724 727 777
Rodičovská linka: 840 111 234