Hlavní navigace

Kybernetičtí podvodníci si oblíbili film Duel Frost/Nixon

[Tisková zpráva] Možná, že film Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire) získá v neděli Oskara, ale kybernetičtí podvodníci si mnohem více oblíbili film Duel Frost/Nixon (Frost Nixon). K tomuto závěru dospěla společnost McAfee, která se specializuje na otázky internetové bezpečnosti.

Sdílet

Hledat řetězec Frost Nixon je ze všech názvů filmů nominovaných na Oskara nejriskantnější. Obecně lze ale říci, že vyhledávat informace o všech letos nominovaných filmech představuje pro bezpečnost počítače značné riziko. Původci internetové kriminality na zájem uživatelů o nominované filmy, související obrázky, spořiče obrazovky i všemožné zákulisní informace evidentně sázejí a vytvořili velké množství webů, které vypadají jako legitimní servery.

Fanoušci, kteří například pátrají po Kate Winslet, hvězdě z filmu Předčítač (The Reader) a mají zájem o její fotografie (a spořiče obrazovky s nimi), mají až 20% pravděpodobnost, že odkaz z vyhledávače povede na server, jenž bude představovat riziko pro jejich PC. Tyto servery se pokouší do počítače nainstalovat spyware, adware, viry nebo jiný malware, snaží se o phishing a zasílání spamu.

Pokud vás zajímají nejrůznější informace (včetně těch neoficiálních) týkající se letošních cen Oskar a nominovaných filmů, ale chcete se vyhnout souvisejícímu riziku, stáhněte si aplikaci SiteAdvisor od společnosti McAfee. Tato zdarma dostupná aplikace automaticky vyhodnocuje webové servery z hlediska jejich nebezpečnosti a automaticky varuje uživatele před potenciálními hrozbami.

Největší hrozbu z hlediska letošních nominací představují při vyhledávání na Internetu:

  • Nejnebezpečnější herec: Brad Pitt
  • Nejnebezpečnější herečka: Kate Winslet
  • Nejnebezpečnější vedlejší role: Philip Seymour a Penelope Cruz
  • Nejnebezpečnější film: Duel Frost/Nixon (Frost Nixon)

O společnosti McAfee
Společnost McAfee, Inc. se sídlem v Santa Clara, Kalifornie, je největší specializovanou společností na technologickou bezpečnost. McAfee se neústupně angažuje a řeší největších světové bezpečnostní výzvy. Společnost dodává zákazníkům proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě po celém světě, poskytuje uživatelům možnost se bezpečně připojovat na Internet, bezpečně prohlížet web či nakupovat na webu. Společnost McAfee, která je podporována vítězným výzkumným týmem, vytváří inovační produkty, které umožňují domácím uživatelům, firmám, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb, být ve shodě s regulacemi, chránit data, předcházet poruchám, identifikovat zranitelnosti a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. http://www.mca­fee.com , http://www.mca­fee.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).