Hlavní navigace

Podzim s Járou Cimrmanem

[Tisková zpráva] Praha 5. října 2007 - Dnes je tomu již čtyřicet let, kdy měla premiéru hra Akt, kterou se přihlásilo na svět Divadlo Járy Cimrmana. K čtyřicátému výročí divadla osobitého humoru, který dodnes baví několik generací, připravil Český rozhlas 1 – Radiožurnál do svého vysílání speciální projekt.

Sdílet

“Podzim s Járou Cimrmanem“, tak se jmenuje třináctidílný víkendový seriál, ČRo 1 – Radiožurnálu, který mapuje čtyřicet let existence Divadla Járy Cimrmana. „V rozhovorech s hlavními aktéry Zdeňkem Svěrákem a Ladislavem Smoljakem i ostatními členy souboru připomeneme v jednotlivých dílech hlavní milníky dlouhé historie divadla. Chybět nebudou ukázky ze všech čtrnácti her včetně té, která existenci divadla před čtyřiceti lety zahájila – hry Akt, a samozřejmě zajímavosti ze zákulisí, “ říká autor a moderátor projektu Vladimír Kroc. A tak se posluchači dozvědí, že u zrodu Divadla Járy Cimrmana stála žena, že krátce byl členem souboru také Jiří Menzel a další zajímavosti.

„Podzim s Járou Cimrmanem“, Český rozhlas 1 – Radiožurnál, každou sobotu od 6. října až do konce roku vždy ve 12: 10 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).