Hlavní navigace

Podzimní komunální a senátní volby budou vyvrcholením supervolebního roku na ČT24

[Tisková zpráva] ČT24 míří do finále letošního supervolebního zpravodajství a nabízí i na podzim program nabitý politikou. Podzimní senátní a komunální volby buď potvrdí, nebo zkorigují výsledky voleb do Poslanecké sněmovny a ČT24 bude opět u toho, aby divákům zprostředkovala nejdetailnější a nejvšestrannější volební servis.

Sdílet

Volební projekt odstartoval v úterý 14. září prvním z pěti speciálů Otázek Václava Moravce, kdy se tým Otázek vypravil na Přerovsko do Vesnice roku 2009 Tučína a také do sousedních Pavlovic. Pokračovat se bude v dalších týdnech po trase Ostrava – Brno – Praha. Tento diskusní pořad bude k vidění výhradně na zpravodajské stanici ČT24 každé úterý v 21:00 hodin až do 12. října. V diskusích vystoupí politikové a prostor dostane prvních šest uskupení na základě výsledků sociologických šetření agentury SC&C pro Českou televizi. Poslední vydání z Prahy pak bude zaměřené na význam komunálních voleb, vystoupí v něm zejména politologové a bývalí komunální politici.

Otázky Václava Moravce Speciál doprovází projekt sekce ČT Nová média s názvem ŘEKNĚTE TO! Díky němu se mohou diváci svěřit s tím, co je trápí a co se nedaří realizovat v komunální politice v jejich městě nebo vesnici. Občané se mohou také otevřeně vyslovit k tomu, co místní politici podle nich nezvládli. Své videopříběhy mohou posílat na internetové stránky www.youtube.com/o­tazkyvaclavamo­ravce. Mohou také psát na facebookovou stránku ČT24: www.facebook.com/ct24­.cz. Na vybraná místa vyrazí štáb ČT24 a reportáže se pak objeví přímo ve speciálu Otázek Václava Moravce. Tímto způsobem se mohou zapojit do vysílání lidé z celé České republiky.

Vyčerpávající zpravodajství o výsledcích komunálních voleb a prvního kola voleb senátních přineseme 16. října ve Studiu Volby. Volební novinky divákům zprostředkují všichni regionální reportéři ČT24. Data shromážděná Českým statistickým úřadem zamíří jako vždy do virtuálního studia ČT24 k Marcele Augustové. Součástí pořadu, jehož vysílání může být v případě potřeby prodlouženo až do nočních hodin, budou rozhovory s nově zvolenými senátory, pokud některý z nich zvítězí už v prvním kole. Od 18. října se objeví v odpoledních Studiích ČT24 a Událostech, komentářích duely senátních kandidátů, kteří postoupí v jednotlivých volebních obvodech do druhého kola. Tečkou za supervolebním rokem pak bude sobota 23. října, kdy ČT24 nabídne divákům kompletní složení v tomto roce zvoleného Parlamentu České republiky.