Hlavní navigace

Pohádková nadílka na webíku

[Tisková zpráva] Celkem 16 pohádek najdete v zábavném webovém projektu Českého rozhlasu Pohádky pro zlobílky. Pohádky můžete poslouchat nebo číst a přitom si hrát se zlobivou holkou nebo zlobivým klukem, brnkat na střeše na piáno, chytit protivného pavouka, veselého motýla nebo v rouře neposednou myš. Podívejte se na internetové stránky Českého rozhlasu pro děti webik.rozhlas.cz.

Sdílet

Pohádky pro zlobílky vypráví o nej­různějších denních lapáliích, do kterých se dostávají malí zlobiví hrdinové pohádek – holčička a chlapeček. Jsou doplněny zábavnou interaktivní kreslenou  animací.

Redaktorka Webíku Českého rozhlasu, Lenka Kupková dodává: „O­proti klasické pohádkové knížce nebo rozhlasovému vysílání si děti mohou Pohádky pro zlobílky poslechnout i přečíst a zároveň si na Webíku pohrát s obrázky. Děti se tak zabaví, ale i poučí z neplech malých nezbedů. K jednotlivým příběhům se také mohou kdykoliv vrátit. Zlobílci jim z internetových stránek webik.rozhlas.cz nikam neutečou.“  

Pohádky pro zlobílky vznikaly ve třech fázích, vždy bylo postupně zveřej­ňováno několik nových pohádek. Nyní už je série kompletní.     

Pohádky napsala Martina Drijverová, ilustrovala Bára Buchalová a namluvil Petr Rajchert.  Počítačovou animaci a Flash připravil Aleš Vavřík, hudbu složil Josef Kačírek. O další zvukové efekty se postaral Jiří Litoš, o produkci pak Lenka Kupková.