Hlavní navigace

Pohádkové dvojice. Která je nejoblíbenější?

[Tisková zpráva] Chcete si zahrát ve filmové pohádce? Pak hlasujte v anketě o nejoblíbenější filmovou a televizní pohádkovou dvojici. Anketu vyhlašují Česká televize a Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín, jehož 49. ročník se koná na přelomu května a června 2009. Vylosovaný hlasující získá nejen věcné ceny, ale také dostane možnost zahrát si v nové pohádce režiséra Matěje Mináče Šťastný smolař.

Sdílet

Hlasující mohou vybírat z padesáti filmových a televizních pohádkových dvojic. Jejich seznam zájemci najdou na www.pohadkoved­vojice.cz, odkud mohou přímo hlasovat, případně mají možnost poslat svůj hlas prostřednictvím SMS zprávy na číslo 906 11 09 ve tvaru ZLIN mezera ČÍSLO DVOJICE (1 – 50). Cena jedné SMS je 9 Kč vč. DPH. Technicky zajišťuje ATS.

Vítězná dvojice bude vyhlášena na slavnostním festivalovém Galavečeru nazvaném Kamera! Klap! A jedem!, který ze Zlína vysílá Česká televize v přímém přenosu 6. června od 20 hodin. Jeho součástí bude i defilé slavných pohádkových dvojic. Moderátor večera Miroslav Etzler přivítá Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Mádla, Dagmar Patrasovou, Jiřího Lábuse a mnoho dalších.

Jeden hlasující bude vylosován, jeho jméno bude oznámeno v rámci přímého přenosu z Galavečera. Výherce dostane kromě LCD televize a DVD rekordéru i možnost účinkovat v nové pohádce režiséra Matěje Mináče Šťastný smolař, kterou bude Televizní studio Brno České televize natáčet od září 2009.