Hlavní navigace

Pohádkově romantický víkend na Nově

[Tisková zpráva] Pohádkový víkend, plný lásky a pohody, připravila svým divákům televize Nova. Zatímco páteční prime time bude patřit klasické pohádce Princezna se zlatou hvězdou, v sobotu ho vystřídá romantické drama o osudovém setkání. V neděli večer zabrnká na romantickou strunu v srdcích všech generací dobrodružný romantický příběh režiséra Zdeňka Trošky Andělská tvář.

Sdílet

Praha, 16. června 2011 – Program pro rodinnou pohodu připravila pro nadcházející víkend svým divákům televize Nova. V pátek 17. června nás zavede v hlavním večerním vysílacím čase do dětských let, kdy princezny byly vždy krásné, panovník spravedlivý a dobro vždy zvítězilo nad zlem. Všechny generace znovu okouzlí křehká Marie Kyselková jako princezna Lada v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, kterou natočil v roce 1959 legendární režisér Martin Frič. Diváky pohladí po duších úžasné výkony legend českého hereckého nebe Františka Smolíka (král Hostivít), Martina Růžka (Král Kazisvět), Jarmily kárancové (chůva), Eduarda Kohouta (maršálek), Stelly Májové (vévodkyně), Terezie Brzkové (stařenka), Karla Effy (Kazisvětův pobočník) a dalších.

Láska, která přišla tak nečekaně, že je až těžké tomu uvěřit. K tomu nestárnoucí hollywoodský krasavec Richard Gere, který má zřejmě na podobně laděné příběhy patent již od dob Pretty Woman. To je kombinace, jíž určitě nedokáže v sobotu 18. června v prime time odolat ani jedna romantická duše. Americko-australské drama Noci v Rodanthe natočil v roce 2008 populární režisér George C. Wolfe, který již několikrát stanul i před kamerou, mimo jiné jako představitel Paula v úspěšném romantickém dramatu Ďábel nosí Pradu. Do hlavní ženské role obsadil krásnou Diane Lane, která si s Gerem poprvé zahrála před více než čtvrtstoletím ve slavném Cotton Club, v němž představovala milenku nebezpečného mafiána Veru Cicero.

Na francouzský venkov 19. století nás zavede v neděli 19. června ve 20.00 romantické drama scenáristky Hany Marie Körnerové a režiséra Zdeňka Trošky Andělská tvář. Dvouhodinový dramatický souboj lásky, nenávisti, vášní a intrik, odehrávající se v tajemném světě starého šlechtického sídla, získal v roce 2002 dva České lvy v kategoriích Nejlepší kamera (Jaroslav Brabec) a Nejlepší kostýmy (Josef Jelínek) a nominaci v kategorii Nejlepší hudba (Petr Malásek). V hlavních rolích uvidíme Michaelu Kuklovou (Charlotta), Filipa Blažka (Raoul) a Jiřího Pomeje (Filip). Projekt se může pochlubit velmi bohatou paletou dalších skvělých hereckých osobností, od Josefa Vinkláře a Emílie Vášáryové přes Danu Morávkovou, Alenu Vránovou a Jiřího Krampola až po Naďu Konvalinkovou, Stanislava Fišera či Otakara Brouska st.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).