Hlavní navigace

Pohřeb Průvodce se koná tuto sobotu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Pohřeb Průvodce se koná tuto sobotu

Praha, 12. prosince 2001 – Diskusní servery vždy jsou, byly a budou osvěžením Internetu a pro jejich návštěvníky vítanou příležitostí, jak naplnit jeden z hlavních cílů Internetu. Myšlenku „nevím-li něco, mám místo, kde mi to řekne někdo jiný, a vím-li něco, mám místo, kde se o to mohu podělit s ostatními“. I v Čechách je diskusních serverů celá řada. Nejstarší Mamedia-Mageo; Xko; Xchat; bývalý Cyberspace a řada jeho následovníků jako NYX nebo Vortex; a donedávna i Průvodce.

Server Průvodce patřil k nejstarším serverům svého typu v Čechách a nutno říci, že se od ostatních odlišoval. Kdybychom hodnotili servery podle čistoty od bezobsažných příspěvků typu „Haló, je tu někdo“, byl by jistě na předním místě. Navíc měl už ve svých začátcích před pěti lety jedno štěstí; u jeho startu se sešli lidé, kteří patřili k jistým odborným skupinám. A tak se na Průvodce postupem času přestěhovala diskuse komunity českých Trekkies, fanoušků Star Treku, na Průvodci debatovaly se svými čtenáři redakce časopisu Cinema i Premiere. Pouhé vyjmenování takových odborných aktivit na Průvodci by vydalo na samostatný článek.

Důvody, které vedly k tomu, že o serveru Průvodce píši v minulém čase, jsou podrobně popsány v článku na serveru Lupa – /clanek.phtml?show=­1913 . Vzhledem k tomu, že od napsání onoho článku uběhla už nějaká ta doba, stojí za to poznamenat, co se od té doby událo:
Server Průvodce byl opět spuštěn a s přestávkami je do jisté míry stále vlastně v provozu; vzhledem k tomu, že podle možných náznaků mu ovšem není a nebude ze strany provozovatele věnována přílišná pozornost, naprostá většina jeho původních uživatelů přešla na server Okoun. Doba, kdy server zanikne i fyzicky, se neodvratně přiblížila.

Jako komunita uživatelů Průvodce považujeme za nutné se serverem, kde jsme strávili jistou dobu, se řádně rozloučit. Proto jsme připravili na sobotu 15. prosince happeningový obřad posledního rozloučení se serverem Průvodce, na který Vás srdečně zveme.

Rozloučení začne v sobotu 15. XII. od 11 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ve 12 hodin vyjde pohřební průvod Lucemburskou a Jičínskou ulicí směrem k Olšanským hřbitovům, kde cca mezi 12:30 a 13:00 proběhne vlastní pietní akt. Následuje volná zábava v restauraci U Vystřeleného oka.

Kontakt:

Komunita uživatelů Průvodce
Jan Smolka
jan.smolka@czech-tv.cz
http://www.ally­.cz/pohreb/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).