Hlavní navigace

Pojďme riskovat, pojďme hrát a přivítejme na ČT1 první soutěžící!

[Tisková zpráva] Vysoká hra – nová vědomostní soutěž. Poprvé ve čtvrtek 3. února na Jedničce od 20:00 hodin. Vysoká hra, kde vědomosti a schopnosti riskovat mohou být klíčem k velkému zisku. Rozehraje ji moderátor Petr Šiška s odvážnými soutěžícími, kteří se stanou milionáři. A bude jen na nich na jak dlouho. Sedm otázek, sedm sázek na správnou odpověď a výhra je jejich.

Sdílet

Co by udělali s případnou výhrou? „…určitě bych si něco koupil, ale chtěl bych asi ušetřit. Jako že bych se zbláznil a odjel na Havaj na čtrnáct dní nebo takhle, to asi ne,“ odpovídá účastník konkurzu. „…kdyby byla hodně velká, snažila bych se prodloužit svůj život, abych se dočkala doby, kdy se bude cestovat do minulosti,“ říká účastnice konkurzu v reportáži na webu soutěže, kde jsou také pravidla hry, video bonusy, fotogalerie a další informace: www.vysokahra.cz

Všem, kteří si na Jedničce poprvé nenechají ujít tuzemskou verzi soutěžního pořadu Vysoká hra (v originále Risking It All), už teď prozradíme několik zajímavostí: Uvedení pořadu předcházelo 6 měsíců náročných příprav, během nichž početný tým šedesáti lidí dělal vše pro to, aby výsledný počin stál za to. Konkurz přilákal úctyhodných 500 zájemců. Stavba studia, v němž soutěžící hrají o 1 milion korun, trvala celé 2 měsíce. Na osvětlení bylo užito na 300 metrů LED pásků a 150 metrů LED neonových světel. Jednotlivé díly první série Vysoké hry se natáčely 100 hodin, dalších 84 se stříhalo a upravovalo. Celkově se připravilo 400 soutěžních otázek napříč širokým spektrem témat, od vědy až po kulturu. Cílem odborníků při tvorbě otázek nebylo jen potrápit soutěžící, ale také pobavit diváky.

„Úloha moderátora v soutěži má hned několik rovin, a právě to mě na tom baví a láká. Mým úkolem je soutěž maličko odlehčit a provádět jakousi talk show s jednotlivými soutěžícími. Odbourat trochu psychickou trému a zábranu mezi námi tak, aby se soutěžící uvolnili a byli schopni přemýšlet a vsázet veškeré peníze, které momentálně mají. Jsem na jednu stranu příjemným, vtipným, kreativním moderátorem, který občas prohodí nějaký vtípek. Na druhou stranu mám za úkol soutěžícího mystifikovat natolik, aby vsadil své peníze na odpověď, na kterou by v normálním reálném životě nikdy nevsadil ani korunu,“ říká mj. moderátor Petr Šiška na webu soutěže.