Hlavní navigace

Pojišťovna štěstí 2 je dotočena

[Tisková zpráva] Poslední klapka ukončila 22. června natáčení seriálu Pojišťovna štěstí 2. Trvalo přesně rok a jeden den – první klapka padla 21. června 2005 – a bylo charakterizováno mnoha přestávkami, protože se točilo chronologicky. To znamená, že každý kalendářní měsíc v seriálu, jehož děj se odehrává během jednoho roku, odpovídá reálnému měsíci ve skutečnosti (březnové scény se točily v březnu, dubnové v dubnu atd.). Poslední scéna se natáčela v pronajatém bytě blízko pražské Akademie výtvarných umění, který je seriálovým bytem Kateřiny Brožové alias paní Dagmar.

Sdílet

„Strávili jsme spolu rok a musím říct, že mám pocit, jako bychom začali včera, tak rychle to uteklo. Bylo to příjemné natáčení, bez konfliktů a vlastně velmi snadné, protože jsem byl obklopen samými profesionály. Všem vám moc děkuju,“ prohlásil po poslední klapce režisér Jiří Adamec.

Příběhu Pojišťovny štěstí 2 dominují dvě krásné ženy – Dagmar, opuštěná, a Anna, milovaná – a jedna mladá dívka s tajemstvím.

Po rozchodu s manželem zůstává Dagmar v krásném novém domě jen s Karolínou a paní Kekulovou. Je ponížená, zoufalá a ztracená. Ale Dagmar se nikdy nevzdává a je to ona, která v této sérii svede boj o velkou lásku, o rodinu. Cesta za láskou ji mění, stává se pokornější, skromnější. Seriálová Dagmar získává novou příležitost. A je to i nová velká příležitost pro herečku Kateřinu Brožovou.

Také Anna poznává nečekané. Osud a čas to tak zařídily. Alena Antalová začala natáčet druhou řadu Pojišťovny štěstí v pátém měsíci těhotenství. Scenáristka Eva Papoušková upravila již napsané díly tak, že se v nich propojuje život fiktivní hrdinky s reálným životem herečky. Anně a Tomášovi se narodí miminko, holčička… Aleně Antalové se počátkem listopadu 2005 narodila dcera Alenka, která v seriálu hraje dceru Anny a Tomáše. Nejmenuje se však Alenka, ale Natálka. Ve druhé řadě seriálu se diváci setkají se všemi oblíbenými postavami z řady první. Navíc se mohou těšit na dva zásadní nové hrdiny – pana Krásu a jeho dceru Edinu. Oba přijíždějí na nedaleký zámek a už zůstávají napořád. Našli tady víc, než si mohli přát…

Pojišťovna štěstí je velkým příběhem o lásce, rodině a mezilidských vztazích. Skutečně velký rodinný seriál, jehož první řada oslovila a zaujala nejširší diváckou obec a stala se nejsledovanějším seriálem od zahájení peoplemetrového měření v roce 1997. Sledovanost v nejširší cílové skupině „všichni od 4 let“ dosáhla v průměru za 13 dílů hodnoty 3538 tisíc diváků s rekordním posledním dílem, který sledovalo 4118 tisíc diváků (kategorie 4+).

První řada Pojišťovny štěstí také získala Cenu Anno 2004, cenu TýTý za seriál roku 2004 a absolutní cenu TýTý 2004.