Poklad, který nevoní
Lidskou nebo zvířecí stolici lze v jistém smyslu považovat skutečně za „poklad, který nevoní“. Tvůrci dokumentu se proto pokoušejí o prolomení tradičního tabu a zkoumají vše, co s lidskou stolicí souvisí. Divák se tak může dozvědět, co exkrementy vypovídají o našich předcích a také to, jaké mají uplatnění jako zdroj energie, nebo dokonce i potravy. Půjde o výpravu plnou objevů, přestože předmět doličný zdaleka ne vždy voní jako růže. Problém se pokusí objasnit francouzský proktolog, což je lékař-specialista zabývající se problematikou lidské stolice.
Revoluce na trůnu
Průměrný sedmdesátiletý člověk celkem stráví na toaletě šest měsíců. Pokud ale trpí zácpou, je nutné toto číslo vynásobit dvěma. Přes svou důležitost ale toalety dodnes zůstávají ve slušné společnosti tabu. Putování francouzských dokumentaristů začíná u toalet starých Římanů, poté se zaobírá například královskými trůny a končí u nejmodernějších japonských zařízení.
Svatá hromádka
Jediná kráva vyprodukuje až 65 000 litrů trusu. To jen ukazuje, jak je vylučování exkrementů v jejím životě důležité. Ve zvířecím světě mohou výkaly dokonce přitahovat budoucí potravu nebo oznamovat okolí, kdo je tu pánem. I my, lidé, jsme pro stolici našli různé využití. Stojí mimo jiné také u zrodu speciální kávy.
Ve jménu trůnu
Více než dvě miliardy lidí nemají přístup k toaletám. Zbylé dvě třetiny obyvatel této planety si ale žijí jako králové, protože záchodová mísa je trůn. A královské trůny si zaslouží, aby jim dávali tvar dokonce ti nejlepší návrháři.
www.ceskatelevize.cz/ program